Povilas Šklėrius

Bal 1, 2021

Povilas Šklėrius

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Komunikacijos skyriaus vadovas, radijo stoties „Start FM“ direktorius ir rašytojas

Gyvenimo credo:
,,Būti žmogumi“

          Alytaus Panemunės mokykloje mokiausi 1995–2006 m. Neseniai, kažko ieškodamas, radau savo paauglystės dienoraščius. Juokiausi ir raudau iš savo anuomet užrašytų minčių apie pirmąją meilę, kaip bijojau eiti į mokyklos diskotekas, nes nemokėjau šokti, ar kaip planavau pradėti rūkyti cigaretes, kad būčiau kietesnis. Apie mokytojas ir mokytojus – beveik tik blogai, bet turbūt tai natūralu, nes anuomet atrodė, kad mokykla yra neišvengiamas, nemalonus dalykas, aš tik ir laukiau, kada ją baigsiu. Tačiau vėliau mano požiūris į mokyklą pasikeitė: 11 ir 12 klases pamenu kaip itin smagų laiką, kurio didžiąją dalį leisdavau būtent mokykloje. Atrodo, jaučiausi ten kaip namie: dabar net sunku patikėti, bet penktadieniais išbūdavau aštuonias pamokas, ir tik labai retai pabėgdavau iš kelių paskutiniųjų. Kodėl? Nes mokykloj buvo tiesiog smagu. Manau, kad Panemunės mokyklos administracijos ir mokytojų kolektyvo sukurta jauki atmosfera ir yra tas esminis dalykas, kurį man malonu prisiminti.

         Tai, kad parašiau kelis romanus, man neatrodo sėkmės istorija. Kiekvienas nuolat kažką kuriantis žmogus, galiausiai sukurs kažką, už ką gaus savo penkias minutes šlovės. Klausimas – kas lieka po tų penkių minučių šlovės? Pasakysiu kas lieka – šeima ir draugai. Ir jie bus su tavim nepaisant to, ką tu pasieksi, kiek like‘ų surinksi ar kiek pinigų uždirbsi. Mano sėkmės istorija – mane kasdien supantys artimi žmonės. Už tai ir esu dėkingas.

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content