Bibliotekos vedėja Asta Novikienė

Facebook paskyra:

Darbo laikas
I–V 7.30–16.00
Pietų pertrauka 11.40–12.10 val.

El. paštai:

Asta.Novikiene@panemunieciai.lt

Neringa.Kirkliauskiene@panemunieciai.lt

biblioteka@panemune.alytus.lm.lt

Mokyklos biblioteka – ugdymąsi stimuliuojanti, dinamiška, atvira ir funkcionali, patraukli ir patogi mokymuisi, darbui, saviraiškai ir poilsiui erdvė, skatinanti mokymąsi, mąstymą ir kūrybiškumą.

LITERATŪROS SĄRAŠAS

PRIVALOMA LITERATŪRA:

REKOMENDUOJAMA LITERATŪRA:

BIBLIOTEKOS VEIKLA

Dienos aktualijos

Pamokoje – dienos aktualijos. Sunku ir neįdomu mokytis vien iš vadovėlių. Šiandien šeštokų istorijos pamoką priderinome prie dienos aktualijų – žydų genocido dienos. Mokytojas V. Baziukevičius įtaigiai papasakojo apie šį laikotarpį. Pasikalbėjome apie literatūrinius kūrinius, kino filmus, kurie sukurti remiantis tikrais faktais. Sužadinome mokinių norą mokytis istorijos per literatūrą ir menus. Knygų lentyna tuštėja…

Panemunė skaito

„Knygos moko neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti“, – rašo Kęstutis Kasparavičius. Taip ir padarėme. Gegužės 7 dieną garsiniais skaitymais prisijungėme prie Spaudos draudimo, kalbos ir knygos dienos paminėjimo. Priešmokyklinės ugdymo grupės, 1a, 4a, 5b, 6a, 8a klasių mokiniai knygų pristatymams pasirinko įvairių žanrų linksmus, žadinančius vaizduotę ir mąstymą literatūros kūrinius. 2c ir 3a klasėse aptarę spaudos draudimo laikotarpį mokiniai išbandė rašymą su plunksna, su kalkiniu popieriumi. Spėjome patikrinti skaitymo žinias spręsdami linksmus testus apie knygų pavadinimus, veikėjus.
Individualiomis veiklomis, pokalbiais, žaidimais paįvairintos skaitymo veiklos palieka pėdsakus kiekvieno mokinio skaitymo istorijoje. Tokiomis priemonėmis mokomės augti ir tobulėti kartu su knyga. Kai kam kasdienis knygų skaitymas vis dar iššūkis, bet yra kur tobulėti.
Mūsų siekiamybė, kad skaitymas taptų atsipalaidavimo būdu, relaksacijos forma ir įprastine norma, kai jau be knygos ir skaitymo nebeįmanoma išsiversti. Nesiliaukime skaitę!

Ekskursija po rašytinius šaltinius

2c klasės mokiniai mokosi ieškoti informacijos rašytiniuose šaltiniuose, atsirinkti, kas naudinga, tikra ir tinkama konkrečiai užduočiai atlikti. Pamokos metu vertinome mokinių gebėjimą analizuoti, pastebėjome gražius komandinio darbo ir laiko planavimo įgūdžius bei asmeninį patyriminį atradimo džiaugsmą.

Šiaurės šalių literatūros savaitė 2020

Kai dalį žemės rutulio apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome drauge. Tokia yra jau trečią dešimtmetį gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Daliai mūsų mokyklos mokinių šie renginiai tapo tradicija.
Šiais metais 2c, 4a ir 4c klasių mokiniai dalyvavo šviesos ir knygos šventėje bibliotekoje. Skaitėme norvegų autorės Kristine Roskifte paveikslėlių knygą „Visi iki vieno“. Skaitymams mokiniai pasiruošė iš anksto: nusipiešė skaičius ir juos spalvingai dekoravo, išpuošė. Išgirdę paminint savo skaičių, jie iškeldavo ir parodydavo savo numerį kitiems. Skaitydami dalinomės mintimis, aptarėme netgi pasaulinio lygio problemas, bendrumo ir solidarumo prasmę, filosofiškai žvilgterėjome į skaičių magiją, ieškojome atsakymo į klausimą, ką reiškia būti pasauliniu piliečiu, kokią atsakomybę turime kaip piliečiai, kas mus vienija ir kuo mes skiriamės?

Skaitymo pamokos

Baigėme dvejus metus trukusį projektą „Skaitymo pamokos“ 4b klasėje. Per šį laikotarpį mokiniai tobulino skaitymo įgūdžius, dalinosi skaitymo įspūdžiais, rekomendacijomis ir atradimais. Susitikimus lydėjo sėkmė, kai atrasdavome įdomias temas, tinkamus ir veiksmingus metodus šiems mokiniams prakalbinti, įtikinti ir apsispręsti.

Į argumentus „nerandu įdomios knygos, nemoku pasirinkti, man nepatinka skaityti, man reikia pagalbos“ mokiniai sulaukė patarimų ir rekomendacijų.Visi ieškojome įvairiausių kelių, vedančių knygos link. Projektas baigėsi, bet draugystė su knyga beribė. Reikia tik panorėti ir skirti tam laiko. O laiko skaitymui, kaip ir kiekvienai kitai veiklai, turime tiek, kiek norime turėti.

Nors skaitymas laisvalaikio pomėgių sąraše dar dažnokai užima žemesnes pozicijas, norim tikėti, kad „Skaitymo pamokos“ neleis knygai visiškai išnykti iš šių ketvirtokų gyvenimo.

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Parodos „Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracija ir signatarai“ pristatymas

Renginį organizavo vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Loreta Matonienė, jaunių choro ,,Aušra“ vadovė, muzikos mokytoja metodininkė Giedrė Petkevičienė, bibliotekininkės Neringa Kirkliauskienė ir Asta Novikienė.

Šiaurės šalių literatūros savaitė

2019 metų lapkričio 11 dieną visose Šiaurės ir Baltijos šalyse prasidėjo Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Kai metų laikas pats tamsiausias, atsiranda laiko užsidegti žvakę ir atsiversti knygą. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Ankstyvą pirmadienio rytmetį 1c klasės mokiniai sutiko žvakių šviesoje skaitydami Astridos Lindgren „Pepę Ilgakojinę“. Klasika tapęs kūrinys glaudžiai siejasi su bendra šventės Šiaurėje tema. Patys jauniausi klausytojai per švedų rašytojos Astridos Lindgren pasakojimą „Pepė švenčia gimtadienį“ nusikėlė į vakarėlį Viloje Vilaitėje, kur savo vietą prie stalo rado ir Pepės Ilgakojinės arklys, ir beždžionėlė Ponas Nilsonas. Skaitymuose dalyvavo ir pirmokės Tautvilės mama. Ji su dukra pasidalino prisiminimais apie gyvenimą Suomijoje, apie pažintį su Tuvės Janson literatūriniais herojais ir įspūdžiais keliaujant po Trolių Mumių šalį.

Visą savaitę trukę skaitymai, pokalbiai, kino seansai, integruota geografijos pamoka ir ilgoji kavos pertrauka suaugusiesiams prie „Löfbergs Lila“ kavos ir švediškų sausainių įnešė į mokyklos bendruomenės kasdienybę šventiškų akimirkų.

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Skaitome ir žaidžiame su knyga lopšelyje-darželyje „Putinėlis“

Ketvirtokai su bibliotekininkėmis aplankė lopšelio-darželio „Putinėlis“ priešmokyklinės grupės ugdytinius.