Bibliotekininkė

Kabinetai 204, 205

Facebook paskyra:

https://www.facebook.com/groups/501522583863609

Darbo laikas
I–V 7.30–16.00
Pietų pertrauka 12.05–12.35 val.

El. paštas:

ernesta.jaseviciute@panemunieciai.lt

Mokyklos biblioteka – ugdymąsi stimuliuojanti, dinamiška, atvira ir funkcionali, patraukli ir patogi mokymuisi, darbui, saviraiškai ir poilsiui erdvė, skatinanti mokymąsi, mąstymą ir kūrybiškumą.

LITERATŪROS SĄRAŠAS

PRIVALOMA LITERATŪRA:

REKOMENDUOJAMA LITERATŪRA:

BIBLIOTEKOS VEIKLA

Vaikų knygų iliustracijos – tai tarsi langas į spalvingą, magišką pasaulį, kuriame galima skraidyti po paslaptingą pasakų ar realių istorijų šalį. iliustracijos – tai ne tik piešiniai, tai pasakojimas be žodžių. Progimnazijos penktų klasių mokiniai praleido dailės pamoką mokyklos skaitykloje, čia jie susipažino su skirtingomis iliustracijomis, jų atlikimo būdais ir technikomis, analizavo skirtingų autorių piešinius, juos aptarinėjo bei lygino. Dailės mokytoja Asta Stasionytė ir bibliotekininkė Ernesta Jasevičiūtė

Skaitymo skatinimo veikla bibliotekoje/skaitykloje

Įdomu dalyvauti pamokose, kurios vyksta kitose, netradicinėse mokyklos erdvėse. Lietuvių kalbos pamoka 2a klasės mokiniams vyko bibliotekoje. Jos metu antrokai poromis skaitė padavimus, išrinko ir suvėrė veiksmažodžių grandines. Mokiniai ne tik išsamiau susipažino su padavimo žanru, bet ir sėkmingai gerino bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius. Pristatydami savo atliktus darbus klasės draugams, plėtojo kalbėjimo prieš auditoriją kompetencijas. Mokytoja Asta Šarkelienė.

          Balandžio 3 dieną mokykloje vyko raiškaus skaitymo konkursas „Jeigu namuką turėtų širdis,,,”, skirtas Anzelmo Matučio 100 – sioms gimimo metinėms paminėti. Dalyviai – priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai. Į konkursą susirinko mokytojų, klasės draugų deleguoti skaitovai. Komisijos padrąsinti, savų mokytojų palaikomi mokiniai išraiškingai skaitė poeto eiles apie įvairias miško būtybes. Nemenka jų įvairovė – Šermukšnėlė, Bruknelė, Drevinukas, Šilinukas, Žemuogiukas, Žmogiukas… Tai eilės pilnos meilės, globos, prisirišimo – „ir giriai, ir šilui, ir uogai…“.  

          Susumavus rezultatus paaiškėjo daugiausia balsų pelnę skaitovai. Visiems dalyviams įteiktos padėkos, o pelniusiems daugiausiai simpatijų – Liepai (4a kl.), Karoliui (1b kl.), Rasai (2b kl.), Aronui (PUG) – diplomai ir atminimo dovanėlės. Džiaugiamės ir sveikiname visus dalyvius! Dėkojame mokytojams padėjusiems mokiniams pasiruošti konkursui. 

Konkursą organizavo pradinių klasių mokytoja metodininkė Jolanta Majauskienė ir bibliotekos vedėja Asta Novikienė. 

 

Kovo 31 dieną su 4a klasės mokiniais skaitėme ir aptarėme Gaja Guna Ekle knygą „Brolis, kurio nereikėjo“. Tai pasakojimas apie pasikeitusį devynmečio Gvido gyvenimąir pyktį, kaijo tėvai nusprendžia įsivaikinti bendraamžį Tomą. Mokiniai noriai diskutavo, dalijosi nuomonėmis ir svarstymais. Toks pokalbis gali būti skirtas kiekvienam iš mūsų – pažinkime kiekvieną kitokį, bet kartu tokį patį, kaip ir mes. Kiekvienas iš mūsų ypatingas savaip, o mūsų saviti išskirtinumai suformuoja išskirtines asmenybes. 

Pagal pateiktą paraišką laimėjome akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ knygų komplektą vaikams. Sulaukę siuntos pulsim skaityti, diskutuoti ir balsuoti https://skaitymometai.lnb.lt/index.php?3955844683 

Kartais pirmadieninius susitikimus su pirmos pailgintos dienos grupės mokiniais skaitykloje išmainome į pažintines veiklas mokyklos muziejuje. 

Pirmokams apsisprendimų metas – kiekvienas ieško pačios įdomiausios knygos  🙂

          Kovo 17 dieną 6b klasės mokiniams lietuvių kalbos pamokos tema atitiko šiomis dienomis minimą Knygnešio dieną. Pamoką pradėję lietuvių kalbos kabinete žiūrėdami animacinį filmą apie spaudos draudimo laikotarpį, veiklas pratęsėme muziejuje. Toliau kalbėjome ir diskutavome apie spaudos draudimo laikotarpį, vykdytas represijas, žymiausius knygnešius, platinamus leidinius, veikusias vargo/slaptąsias mokyklas. Muziejuje mokiniai susipažino su eksponatais artimais spaudos draudimo laikotarpiui. Dirbdami grupėmis ieškojo šią laiko atkarpą menančių daiktų, tyrinėjo rašytinius šaltinius, kuriuose būtų galima rasti informacijos apie spaudos draudimo laikotarpį. Retrospektyva į praeitį mums suteikia naujas, įtvirtina  turimas žinias ir neleidžia pamiršti istorijos.  

Veiklas organizavo lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Ingrida Visockienė ir mokyklos bibliotekos vedėja Asta Novikienė. 

nepaimsi nepakelsi nepaimsi nepakelsi neparodysi 

nepavalgydinsi jos ir nepagirdysi 

ne valiavimuos ne šūkiuose ne odėse 

mūs atodūsiuos ji matosi ir girdisi 

 

Justinas Marcinkevičius. Laisvė

Akcija „Knygų Kalėdos 2022“ padovanojo  knygų mūsų mokyklos bibliotekai. Sulaukėme dovanų iš ištikimiausių bibliotekos skaitytojų-rėmėjų  – 5B klasės mokinių, trečioko Ado, sesučių Gretos ir  Ugnės, mokytojų – Irmos, Jolitos, Vilmos. Džiaugiamės ketvirtokų Ugniaus ir Vakario, 8A klasės mokinių dovana bibliotekai. Džiugina augančios skaitytojų kartos supratingumas ir noras dalintis bei slaptų knygų gerbėjų dovanos.  

Dėkojame tiems, kurie dalijasi skaitymo džiaugsmu ištisus metus. Ir tiems, kurie ne tik skaito bibliotekoje, bet ir dalijasi knygomis su kitais skaitytojais. Ačiū visiems ir kiekvienam atskirai!  

Kiekviena nauja knyga suteikia nuostabių akimirkų, skaitymo ir pažinimo džiaugsmą daugeliui skaitytojų… 

Žiemą būna gerai – žiemą būna „Knygų Kalėdos”.

2b klasės mokiniai pasigamino įspūdingus Knygiukus – unikalias iš vieno A4 formato lapo išlankstomas knygeles! Vaikai patys patys karpė, lankstė, spalvino. Šioje veikloje atradome šiek tiek ir magijos. Sukurtos knygelės formatas itin patrauklus – nereikia rišti, klijuoti, tereikia sulankstyti, įkirpti, perlankstyti. Pasigamintos knygelės šiandien iškeliaus tiesiai į namus. Tikimės, kad Knygiukai padovanos bent kelias minutes skaitymo džiaugsmo ir ramybės tiek vaikams, tiek tėvams.

Pirmokėliai, lankantys kūrybinių dirbtuvių būrelį, gamino skirtukus iš džiovintų augalų. Skirtukai žiūrimi iš abiejų pusių. Pagaminti su meile.  Kiekvienas darbelis – unikalus! Ir puikus akcentas knygoje… 

Jei sutiktum lokį…

Lapkričio 14 d. prisijungėme prie Šiaurės ir Baltijos šalyse organizuojamų Šiaurės šalių literatūros skaitymų. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą. Pagrindinė šių metų skaitymams atrinktų knygų tema – žmogaus ryšys su gamta. Auštant skaitėme „Malin Kivelä, Martin Glaz Serup „Jei sutiktum lokį”. Šilto humoro pilnoje paveikslėlių knygelėje svarstoma, ką reikėtų daryti sutikus lokį. Tai istorija apie veikėją, išsiruošusį į žygį miške, tačiau pagrindinis knygos veikėjas yra lokys. Žaismingai rimtai padiskutavome apie žmogaus ir lokio susitikimo tikimybę, ieškojom žinių, kurios patvirtintų pasakojimo faktus ar išmonę.

Lopšelio-darželio „Putinėlis“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Ežiukai“ auklėtinių viešnagė Alytaus Panemunės progimnazija mokyklos bibliotekoje.

Džiaugiamės šių metų skaitymo skatinimo iššūkio „Vasara su knyga“ dalyviais ir jų pastangomis. Tai yra Jūsų nuopelnas, AČIŪ! Dėkojame Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka už gražią iniciatyvą ir dovanėles!

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Mokyklos erdves papuošė instaliacija „Laiko ženklai“ su retrospektyva į praeitį.

Atradimų ir pažinimo laikas bibliotekoje.

2022-2023 mokslo metų simbolis — ąžuolo šakelė. Ąžuolo tvirtumo reikia kiekvienam.  Tvirtėkime, paaukime mokydamiesi ir skaitydami. Gera proga susipažinti su Vytauto Petkevičiaus knygos „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“ herojais.

Tiems, kas užmiršo – primename, o tiems, kurie dar nežino – pranešame ir kviečiame naudotis „ Vyturio“ skaitmenine biblioteka. Mokykla išpirkusi šios skaitmeninės bibliotekos prenumeratą. Prisijungimo kodą galite sužinoti bibliotekoje arba kreipkitės į lietuvių k. mokytojus.

Pati naujausia 📘… Iš susitikimo su autore Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje
Lauko skaitykla 🌞🌸🌷
6a klasės mokiniai priėmė iššūkį ir dalyvavo Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas parengtame literatūriniame proto mūšyje apie perskaitytas lietuvių ir užsienio autorių knygas. Žaidimas vyko „Zoom“ platformoje, per „Kahoot“ programėlę, į klausimus vaikai atsakinėjo pasitelkdami mobilųjį telefoną. Mokiniai sprendė literatūros specialistų parengtas užduotis apie vaikams parašytas knygas, įvairius literatūrinius personažus, jų autorius. Pasibaigus žaidimui daugiausia balų surinkusiems – sveikinimai ir simbolinės dovanėlės.

Pokalbis su 6a klasės mokiniais apie 📚 skaitymą. Išvada – skaityti gali visi, tik reikia rasti savo…

4a kl. mokinės Lėjos šeima šiandien padovanojo skaitymo džiaugsmą visiems skaitantiems – dar leidyklos dažais kvepiančių knygų 📚📒📕📗📘📙. Kuomet dosnumas tampa gyvenimo būdu, mes galime sau ir kitiems sukurti gerumo pasaulį.

       Skaitymas – malonus laikas su knyga ar pareiga, prievarta, kančia? Ką, kaip, kur ir kada skaitome diskusijoje su 6c klasės mokiniais.

        Dėkojame už finansinę paramą šeštokės šeimai. Geri darbai daromi tyliai…

          Šiandien 6c klasės lietuvių kalbos pamokos tema puikiai atitiko dienos aktualiją – Knygnešio dieną. Pamoką pradėję muziejuje, veiklas pratęsėme bibliotekoje. Toliau kalbėjome ir diskutavome apie spaudos draudimo laikotarpį, vykdytas represijas, žymiausius knygnešius, platinamus leidinius, veikusias vargo/slaptąsias mokyklas. Mokiniai atliko užduotis, dirbo grupėmis, o įgytas žinias pasitikrino atlikdami testą. 5b klasės mokiniai Knygnešio dieną paminėjo žiūrėdami animacinį filmą apie spaudos draudimo laikotarpį, kurdami Knygnešio simbolį, 7b klasės mokiniai žinias apie knygnešystę pasitikrino atlikdami testą. Veiklas organizavo lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Ingrida Visockienė ir mokyklos bibliotekos vedėja Asta Novikienė.

          Priešmokyklinukai – auganti skaitytojų karta. Dar tik mokosi skaityti pojūčiais: liesdami, uosdami, ragaudami🙂 Nieko baisaus, nes būtent taip ta visą gyvenimą trunkanti meilė knygai ir gimsta! Tai tikras stebėjimosi pasauliu ir džiaugsmo laikas…

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

          Trečiokai ieškodami informacijos rašytiniuose šaltiniuose aviacijos tema, mokėsi užklausos formulavimo, paieškos kriterijų nustatymo, atliko gautų rezultatų analizę, vertinimą ir atranką.

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

         Šventinis gerumas kartu su knyga! Dėkojame už dovanojamą šventinį gerumą vieni kitiems prie jo pridedant dar ir knygą❤📚🎁

Tegul su laime, su džiaugsmu,
Su paprastu švelniu juoku,
ir dideliu skaitytojų būriu,
Į Panemunės progimnazijos biblioteką,
Ateina gražiausios metų šventės!
                                                        6a klasė

         Mūsų mokykla dalyvauja tarptautiniame knygų skirtukų mainų projekte „Bookmark Exchange Project“. Mokiniai kūrė ir gamino knygų skirtukus projekto organizatorių parinktiems partneriams. Matematikos mokytojos V. Aponienės modulį lankantys mokiniai gamino knygų žymeklius bendraamžiams į Slovėniją, mokytojos J. Jančiauskienės mokinių darbai iškeliavo Lenkijos mokiniams. Anglų kalbos mokytoja J. Jaruševičienė su ketvirtokais pagamino skirtukus Slovėnijos mokiniams, o mokytojos J. Snarskaitės šeštokai – Portugalijos bendraamžiams. Dabar laukiame laiškų su mūsų mokiniams skirtais knygų žymekliais.
Projektinė veikla skatina mokinių kūrybiškumą, sumanumą, mokėjimą bendrauti ir bendradarbiauti. Naujos, kūrybiškos, netikėtos iniciatyvos žadina pažinimo ir netikėtų atradimų džiaugsmą.

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Kviečiame dovanoti mokyklos bibliotekai knygas. Nebūtinai naujas, svarbiausia tokias, kurias norėtumėte visi drauge skaityti. Neapsisprendusiems – galime patarti. Užkrėskime vieni kitus noru skaityti ir dalytis skaitymo džiaugsmu!

       Apie svajones ir ilgesį

          Šiaurės šalių literatūros savaitė mūsų mokykloje tapo tradiciniu renginiu, kuomet tamsiausiu laiku metuose susiburiame prie žvakių šviesos, skaitome ir klausomės istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų. Kasmet prie šios skaitymo skatinimo iniciatyvos jungiasi vis kitų klasių mokiniai. Šiemet su 4b klasės mokiniais skaitėme ištrauką iš Karinos Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“, kurioje pasakojama apie Mirandą, ieškančią paslaptingojo brangakmenio. Pasak legendos, radęs tą brangakmenį žmogus niekada nebejaus ilgesio. Kalbėjomės svajonių ir ilgesio tema, prisiminėme išdykėlę Pepę Ilgakojinę, Hanso Kristiano Anderseno pasakų herojus, Tuvės Janson ir kitus literatūrinius personažus.
Literatūra visais laikais leisdavo mums nuklysti į svajones, tad keliaukime ir tikėkime, jog viskas pasikeičia, kai skaitome. Skaitydamas sužinai, jog pasaulis gali būti kitoks, nei yra. Egzistuoja pasaulis, kuriame gali jaustis visai kitaip. Labai svarbu tai žinoti. Albertas Einšteinas teigė, jog vaizduotė gali nuvesti mus bet kur…

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Kai dalį žemės rutulio apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome drauge. Tokia yra jau trečią dešimtmetį gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Daliai mūsų mokyklos mokinių šie renginiai tapo tradicija, kitiems – staigmena. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitę pradėjome skaitymais su priešmokyklinio ugdymo grupe (Ne)Žiniukai.

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Sakinio pradžia „Vieną kartą…“ visą spalio mėnesį kvietė keliauti į stebuklingą pasakų pasaulį. Pajusti knygų, skaitymo, bibliotekos ir pasakų ryšį padėjo prieš pamokas skaitomos pasakų ištraukos, pokalbiai apie pasakų veikėjus, kūrybiniai darbeliai, bandymai įsijausti pasakų personažų vaidmenyse.   

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Pasakų herojų savaitė

Kartą gyveno Raudonkepuraitė, Coliukė, Ali Baba, Jonukas ir Grytutė, Pelenė… Akimirkos iš pasakų herojų savaitės.

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Dienos aktualijos

Pamokoje – dienos aktualijos. Sunku ir neįdomu mokytis vien iš vadovėlių. Šiandien šeštokų istorijos pamoką priderinome prie dienos aktualijų – žydų genocido dienos. Mokytojas V. Baziukevičius įtaigiai papasakojo apie šį laikotarpį. Pasikalbėjome apie literatūrinius kūrinius, kino filmus, kurie sukurti remiantis tikrais faktais. Sužadinome mokinių norą mokytis istorijos per literatūrą ir menus. Knygų lentyna tuštėja…

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Panemunė skaito

„Knygos moko neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti“, – rašo Kęstutis Kasparavičius. Taip ir padarėme. Gegužės 7 dieną garsiniais skaitymais prisijungėme prie Spaudos draudimo, kalbos ir knygos dienos paminėjimo. Priešmokyklinės ugdymo grupės, 1a, 4a, 5b, 6a, 8a klasių mokiniai knygų pristatymams pasirinko įvairių žanrų linksmus, žadinančius vaizduotę ir mąstymą literatūros kūrinius. 2c ir 3a klasėse aptarę spaudos draudimo laikotarpį mokiniai išbandė rašymą su plunksna, su kalkiniu popieriumi. Spėjome patikrinti skaitymo žinias spręsdami linksmus testus apie knygų pavadinimus, veikėjus.
Individualiomis veiklomis, pokalbiais, žaidimais paįvairintos skaitymo veiklos palieka pėdsakus kiekvieno mokinio skaitymo istorijoje. Tokiomis priemonėmis mokomės augti ir tobulėti kartu su knyga. Kai kam kasdienis knygų skaitymas vis dar iššūkis, bet yra kur tobulėti.
Mūsų siekiamybė, kad skaitymas taptų atsipalaidavimo būdu, relaksacijos forma ir įprastine norma, kai jau be knygos ir skaitymo nebeįmanoma išsiversti. Nesiliaukime skaitę!

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Ekskursija po rašytinius šaltinius

2c klasės mokiniai mokosi ieškoti informacijos rašytiniuose šaltiniuose, atsirinkti, kas naudinga, tikra ir tinkama konkrečiai užduočiai atlikti. Pamokos metu vertinome mokinių gebėjimą analizuoti, pastebėjome gražius komandinio darbo ir laiko planavimo įgūdžius bei asmeninį patyriminį atradimo džiaugsmą.

Šiaurės šalių literatūros savaitė 2020

Kai dalį žemės rutulio apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome drauge. Tokia yra jau trečią dešimtmetį gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Daliai mūsų mokyklos mokinių šie renginiai tapo tradicija.
Šiais metais 2c, 4a ir 4c klasių mokiniai dalyvavo šviesos ir knygos šventėje bibliotekoje. Skaitėme norvegų autorės Kristine Roskifte paveikslėlių knygą „Visi iki vieno“. Skaitymams mokiniai pasiruošė iš anksto: nusipiešė skaičius ir juos spalvingai dekoravo, išpuošė. Išgirdę paminint savo skaičių, jie iškeldavo ir parodydavo savo numerį kitiems. Skaitydami dalinomės mintimis, aptarėme netgi pasaulinio lygio problemas, bendrumo ir solidarumo prasmę, filosofiškai žvilgterėjome į skaičių magiją, ieškojome atsakymo į klausimą, ką reiškia būti pasauliniu piliečiu, kokią atsakomybę turime kaip piliečiai, kas mus vienija ir kuo mes skiriamės?

Skaitymo pamokos

Baigėme dvejus metus trukusį projektą „Skaitymo pamokos“ 4b klasėje. Per šį laikotarpį mokiniai tobulino skaitymo įgūdžius, dalinosi skaitymo įspūdžiais, rekomendacijomis ir atradimais. Susitikimus lydėjo sėkmė, kai atrasdavome įdomias temas, tinkamus ir veiksmingus metodus šiems mokiniams prakalbinti, įtikinti ir apsispręsti.

Į argumentus „nerandu įdomios knygos, nemoku pasirinkti, man nepatinka skaityti, man reikia pagalbos“ mokiniai sulaukė patarimų ir rekomendacijų.Visi ieškojome įvairiausių kelių, vedančių knygos link. Projektas baigėsi, bet draugystė su knyga beribė. Reikia tik panorėti ir skirti tam laiko. O laiko skaitymui, kaip ir kiekvienai kitai veiklai, turime tiek, kiek norime turėti.

Nors skaitymas laisvalaikio pomėgių sąraše dar dažnokai užima žemesnes pozicijas, norim tikėti, kad „Skaitymo pamokos“ neleis knygai visiškai išnykti iš šių ketvirtokų gyvenimo.

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Parodos „Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracija ir signatarai“ pristatymas

Renginį organizavo vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Loreta Matonienė, jaunių choro ,,Aušra“ vadovė, muzikos mokytoja metodininkė Giedrė Petkevičienė, bibliotekininkės Neringa Kirkliauskienė ir Asta Novikienė.

Šiaurės šalių literatūros savaitė

2019 metų lapkričio 11 dieną visose Šiaurės ir Baltijos šalyse prasidėjo Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Kai metų laikas pats tamsiausias, atsiranda laiko užsidegti žvakę ir atsiversti knygą. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Ankstyvą pirmadienio rytmetį 1c klasės mokiniai sutiko žvakių šviesoje skaitydami Astridos Lindgren „Pepę Ilgakojinę“. Klasika tapęs kūrinys glaudžiai siejasi su bendra šventės Šiaurėje tema. Patys jauniausi klausytojai per švedų rašytojos Astridos Lindgren pasakojimą „Pepė švenčia gimtadienį“ nusikėlė į vakarėlį Viloje Vilaitėje, kur savo vietą prie stalo rado ir Pepės Ilgakojinės arklys, ir beždžionėlė Ponas Nilsonas. Skaitymuose dalyvavo ir pirmokės Tautvilės mama. Ji su dukra pasidalino prisiminimais apie gyvenimą Suomijoje, apie pažintį su Tuvės Janson literatūriniais herojais ir įspūdžiais keliaujant po Trolių Mumių šalį.

Visą savaitę trukę skaitymai, pokalbiai, kino seansai, integruota geografijos pamoka ir ilgoji kavos pertrauka suaugusiesiams prie „Löfbergs Lila“ kavos ir švediškų sausainių įnešė į mokyklos bendruomenės kasdienybę šventiškų akimirkų.

Asta Novikienė, bibliotekos vedėja

Skaitome ir žaidžiame su knyga lopšelyje-darželyje „Putinėlis“

Ketvirtokai su bibliotekininkėmis aplankė lopšelio-darželio „Putinėlis“ priešmokyklinės grupės ugdytinius.

Skip to content