Patyčių dėžutė
Veiklos
Projektas „Paper Miracles“
Penktų, šeštų ir septintų klasių mokiniai su mokytojomis Vilma Aponiene, Jurgita Arbutavičiene ir Jurgita Jančiauskiene vykdo STEAM tiriamąjį projektą „Paper Miracles“. Mokytojos su mokiniais išsiaiškino Origami atsiradimo istoriją, susipažino su schemomis ir pagrindinėmis popieriaus lankstymo formomis. Užmezgė ryšius su Ispanija, Rumunija, Portugalija.
5a klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Jurgita Arbutavičiene sukūrė projekto logotipą ir, remdamiesi 4 kriterijais, išrinko geriausiai projekto idėją atitinkantį finalinį logotipą. Projekto kūrimui ir balsavimui mokiniai naudojo IKT įrankius hatchful.hopify.com bei dotstorming.com.
Su penktų klasių mokiniais matematikos mokytoja Jurgita Jančiauksienė atlikto tyrimą „Vėjo malūnėlio lankstymas ir jo veikimo principas“, kurio tikslas – išsiaiškinti, ar mokiniai gebės pagal pateiktą schemą išlankstyti vėjo malūnėlį, naudodami standartinę Origami techniką, ar vėjo malūnėlis suksis ir nuo ko priklausys jo sukimosi greitis. Po aptarimo penktokai padarė išvadas, kad beveik visi vėjo malūnėlį išlankstė teisingai, visų malūnėlis sukosi, bet skrtingu greičiu. Kodėl? Jie suprato, kad vėjo malūnėlio greitis priklauso nuo pagaliuko, prie kurio pritvirtinamas malūnėlis, tvirtumo ir kad savarbu palikti pakankamai vietos malūnėliui ant adatėlės, kad jis galėtų laisvai suktis. Pabandykite ir Jūs, nes mums labai patiko!
Projektą vykdo: Jurgita Jančiauskienė ir Vilma Aponienė, matematikos mokytojos metodininkės, ir Jurgita Arbutavičienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė
Vėjo malūnėliai