„Medžiai – mūsų broliai“

Bal 9, 2021

Projektas „Medžiai – mūsų broliai“

1c klasės mokiniai, kartu su savo bendraamžiais iš 1a klasės, dalyvauja tiriamajame projekte „Medžiai – mūsų broliai“. Pirmokams įdomu stebėti bei pažinti medžius visais metų laikais.

Rudenį susipažino su mokyklos teritorijoje augančiais medžiais, pasirinko labiausiai patinkančius, apžiūrėjo ir sudžiovino jų lapus, surinko vaisius ir pasigamino kiekvieno medžio parašą – kamieno piešinį. Prisiminimui nusifotografavo. Vaikai jau pastebėjo, kad rudenį daugumos medžių lapai nukrito ir pasiliko tik medžio šakos – siluetas. Tokius medžius vadina vasaržaliais. Medžius, kurių lapai žaliuoja kelis sezonus, vadina visžaliais.

Dabar su nekantrumu mokiniai laukia žiemos, nes įdomu, kaip medžiai atrodys po sniego pusnimi, ir dar labiau pavasario, kai prasidės žydėjimas. Na, o rudenį dar kartą patikrins, kaip nudažė lapus ir kokius vaisius subrandino.
           Kol medžiai miegos žiemos miegu, mokiniai domėsis ir daugiau sužinos apie ilgą kelionę nuo sėklos iki suaugusio medžio bei jų panaudojimą statyboms, kurui, gydymui, maistui ir kitoms reikmėms.

Jūratė Petkevičienė,
vyresnioji pradinių klasių mokytoja