„Kaip žmogus keičia aplinką“

Bal 9, 2021

4a ir 4b klasių mokinių tiriamasis projektas „Kaip žmogus keičia aplinką“

Ketvirtokai jau įpusėjo vykdyti projektą, kurio tikslas – išsiaiškinti, kaip žmogus įtakoja aplinką ir ją keičia dėl savo ūkinės veiklos. Mokiniai tyrė, ką galima padaryti, kad būtų mažiau teršiamas oras ir vanduo: atliko apklausą, anketų duomenis sistemino, apibendrino ir pateikė diagramose. Lankėsi Alytaus regiono atliekų rūšiavimo centre ir Alytaus miesto nuotėkų valymo įrenginių įmonėje. Ten susipažino su įmonių veiklos ypatumais, mokėsi teisingai rūšiuoti atliekas, taupyti vandenį, būti atsakingais vartotojais. Mokyklos gamtos mokslų laboratorijoje ketvirtokai atliko tyrimus ir bandymus: „Smogas butelyje“ bei „Vandens valymas“. Projekto veiklos neapsiribojo vien tiksliaisiais mokslais. Mokiniai aplankė turkų šešėlių spektaklį Alytaus miesto teatre „Šiukšlių monstras“, kuris jiems paliko didelį įspūdį.

Pradėdami antrąją projekto dalį mokiniai jau konstravo įvairaus aukščio pastatus, tiltus, pasitelkė inžinerinius sprendimus norėdami pastatyti kuo aukštesnį bokštą, apsilankė Vilniaus Universiteto planetariumo edukacinėse veiklose. Po žiemos atostogų numatytos veiklos ištirti, kaip skirtingais istorijos etapais keitėsi architektūra, o ypač gimtasis miestas Alytus – jo namai, gatvės ir tiltai.

Renata Vaikšnorienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė