Tiriamoji veikla Gamtos mokslų laboratorijoje

Kov 19, 2021

Prieskoniniai ir vaistiniai augalai
          1b klasės mokiniai apsilankė mokyklos gamtos mokslų laboratorijoje. Naudodamiesi lupomis ir mikroskopais tyrinėjo prieskoninių ir vaistinių augalų sėklas, po to jas pasėjo skirtingame dirvožemyje. Toliau stebės, kad išdygs pirmieji daigeliai, kiek jie paaugs per savaitę, supras, kuris dirvožemis yra tinkamesnis, kokių reikia sąlygų augalams augti.

Gintauta Almonaitienė,

Medžiai aplink mus
          Alytaus Panemunės progimnazijos 3b klasės mokiniai su dideliu užsidegimu stebi, tyrinėja, eksperimentuoja, analizuoja ir mokosi.

Iliustracijos atspaudas
          Aptarę,kaip susidaro atvirkščias daikto vaizdas,kas yra fotografija, kuo ji svarbi kaip istorijos šaltinis,palyginę piešinius ir nuotraukas, mažieji 3b klasės tyrėjai atliko bandymą „Iliustracijos atspaudas“, aptarė ir įvertino tiriamosios veiklos sėkmes ir nesėkmes.

Žiemos stebuklų tyrimai
          Gruodžio 16 dieną 3b klasės mokinukai pasinėrė į neįtikėtiną gamtos mokslų pasaulį. Kauno tvirtovės VII forto edukacinėje laboratorijoje jaunieji mokslininkai sužinojo, kada susiformuoja snaigės, ar jos visos vienodos, kaip gaminamas dirbtinis sniegas, kur jis naudojamas ir atliko labai įdomius žiemos stebuklų tyrimus, kurie nepaliko nei vieno abejingo.

pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kaip išradimai keičia pasaulį?
          Išsiaiškinę išradimų svarbą ir naudą, įtaką žmonių gyvenimui, pasvarstę, kodėl kuriami nauji ir tobulinami seniau sukurti prietaisai, įrenginiai, technologijos, 3b klasės mokinukai atliko bandymą „Didinamasis vandens stiklas“ ir plačiau susipažino su mikroskopu.

pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kokie turtai slypi žemėje ir vandenyje?
          2020 metų lapkričio 26 dieną 2c klasės mokiniai Gamtos mokslų laboratorijoje tyrinėjo naudingąsias iškasenas. Sužinojo, kad daugybė daiktų, kuriuos mes kasdien naudojame, yra pagaminami iš naudingųjų iškasenų: naftos, smėlio, akmens anglies, durpių. Labiausiai mokinius nustebino tai, kad naudingosios iškasenos susidarė iš organizmų, gyvavusių Žemėje prieš milijonus metų: anglys ir durpės – iš pelkėje vešėjusių augalų, nafta ir dujos – iš jūrų gyvūnų liekanų, o gintaras – iš spygliuočių sakų.

Jūratė Petkevičienė,
2c klasės mokytoja