Tiriamoji veikla Gamtos mokslų laboratorijoje

Kov 19, 2021

Patyriminio mokymo galimybės
Gruodžio 13 d. 4a klasės mokiniams pasaulio pažinimo pamoka vyko Gamtos mokslų laboratorijoje. Ketvirtokai atliko šiuos tyrimus: filtravo ir atskyrė smėlį nuo vandens, mokėsi sijoti atskiras medžiagas, naudojo magnetą atskirti kietąsias medžiagas. Atlikę vadovėlyje aprašytus tyrimus lentelėse fiksavo eigą, duomenis, piešė tai, ko trūksta. Patyriminis mokymas praplečia mokymosi galimybes, sudomina mokinius, ugdo mokinių savarankiškumą. Pamokoje mokiniai ne tik įgijo naujų, dalykinių žinių, bet ir tobulino tyrimų įgūdžius bei asmenines ir bendrąsias kompetencijas.

Jolanta Mikelionienė, vyr. pradinių klasių mokytoja

Burbulų skulptūrų kūrimas
3a klasės lietuvių kalbos pamoka laboratorijoje. Supilti, įdėti, įberti, užpilti, išmaišyti, pripilti… Mokiniai išmoko veiksmažodžių priešdėlius ir, tiksliai vykdydami recepto nurodymus, pasigamino tirpalą, kūrė burbulų skulptūras.

Sigita Gudaitienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Vandens filtravimas

3b kl. mokiniai STEAM pamokoje laboratorijoje, stebėjo vandens filtravimą, patys atliko filtravimą per smėlio sluoksnį. Atlikdami bandymą įsitikino, kad vandens paviršiaus plėvelę, sudarytą iš stipriai susikibusių vandens dalelių, galima išardyti. 

Aida Pačėsienė, pradinių klasių mokytoja

Medžiagų savybių tyrinėjimas

2b klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamokos metu lankėsi Gamtos mokslų laboratorijoje, kur tyrinėjo įvairių medžiagų savybes bei atliko skirtingų medžiagų tirpumo vandenyje tyrimą. Pastebėjimus žymėjo lentelėse, darė išvadas. Džiugu, kad darbas laboratorijoje kėlė geras emocijas, sužadino norą domėtis aplinka.

Edita Dervinienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Ledo paveikslėlis
Pirmosios pailgintos grupės mokiniai kūrybiškai leido laiką Gamtos mokslų laboratorijoje. Kūrė paveikslėlį iš ledo. Darbeliams naudojo natūralias ir gamtines medžiagas.

 Alvija Kapcevičienė, pirmosios pailgintos grupės auklėtoja

Muilo burbulų skulptūros
          Lietuvių kalbos pamokų metu 3a ir 3c klasių mokiniai išsiaiškino, kaip pagaminti muilo burbulų tirpalą , o gamtos mokslų laboratorijoje visa tai išbandė praktiškai. Mokinius suintrigavo pasaulio rekordas – didžiajame burbule dešimt mažų burbulų. Nuosekliai atlikę visus tirpalo paruošimo veiksmus, ėmėsi darbo. Pagerinti pasaulio rekordo kol kas dar nepavyko, bet pradėjus ryškėti muilo burbulų skulptūroms, liejosi nuostabos, susižavėjimo ir netikėtumo kupinos mokinių emocijos.

Sigita Gudaitienė ir Jūratė Petkevičienė, pradinių klasių mokytojos metodininkės

          Pirmieji 1b klasės mokinukų žingsniai į paslaptingą STEAM pasaulį Alytaus Panemunės progimnazijos Gamtos mokslų laboratorijoje.

Jolanta Majauskienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

Prieskoniniai ir vaistiniai augalai
          1b klasės mokiniai apsilankė mokyklos gamtos mokslų laboratorijoje. Naudodamiesi lupomis ir mikroskopais tyrinėjo prieskoninių ir vaistinių augalų sėklas, po to jas pasėjo skirtingame dirvožemyje. Toliau stebės, kad išdygs pirmieji daigeliai, kiek jie paaugs per savaitę, supras, kuris dirvožemis yra tinkamesnis, kokių reikia sąlygų augalams augti.

Gintauta Almonaitienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

Medžiai aplink mus
          Alytaus Panemunės progimnazijos 3b klasės mokiniai su dideliu užsidegimu stebi, tyrinėja, eksperimentuoja, analizuoja ir mokosi.

Jolanta Majauskienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

Iliustracijos atspaudas
          Aptarę,kaip susidaro atvirkščias daikto vaizdas,kas yra fotografija, kuo ji svarbi kaip istorijos šaltinis,palyginę piešinius ir nuotraukas, mažieji 3b klasės tyrėjai atliko bandymą „Iliustracijos atspaudas“, aptarė ir įvertino tiriamosios veiklos sėkmes ir nesėkmes.

Jolanta Majauskienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

Žiemos stebuklų tyrimai
          Gruodžio 16 dieną 3b klasės mokinukai pasinėrė į neįtikėtiną gamtos mokslų pasaulį. Kauno tvirtovės VII forto edukacinėje laboratorijoje jaunieji mokslininkai sužinojo, kada susiformuoja snaigės, ar jos visos vienodos, kaip gaminamas dirbtinis sniegas, kur jis naudojamas ir atliko labai įdomius žiemos stebuklų tyrimus, kurie nepaliko nei vieno abejingo.

Jolanta Majauskienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kaip išradimai keičia pasaulį?
          Išsiaiškinę išradimų svarbą ir naudą, įtaką žmonių gyvenimui, pasvarstę, kodėl kuriami nauji ir tobulinami seniau sukurti prietaisai, įrenginiai, technologijos, 3b klasės mokinukai atliko bandymą „Didinamasis vandens stiklas“ ir plačiau susipažino su mikroskopu.

Jolanta Majauskienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kokie turtai slypi žemėje ir vandenyje?
          2020 metų lapkričio 26 dieną 2c klasės mokiniai Gamtos mokslų laboratorijoje tyrinėjo naudingąsias iškasenas. Sužinojo, kad daugybė daiktų, kuriuos mes kasdien naudojame, yra pagaminami iš naudingųjų iškasenų: naftos, smėlio, akmens anglies, durpių. Labiausiai mokinius nustebino tai, kad naudingosios iškasenos susidarė iš organizmų, gyvavusių Žemėje prieš milijonus metų: anglys ir durpės – iš pelkėje vešėjusių augalų, nafta ir dujos – iš jūrų gyvūnų liekanų, o gintaras – iš spygliuočių sakų.

Jūratė Petkevičienė,
2c klasės mokytoja

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content