Supažindinimas su STEAM krypties profesijomis

Kov 19, 2021

Įdomus susitikimas

Lapkričio 22 ir 23 d. 2a ir 2b klasėse lankėsi ESO techninės priežiūros inžinierė Ramunė. Mokiniams ji pademonstravo skirtingas kuro rūšis, papasakojo, kam reikalinga elektra ir kaip ją taupyti, kokiais keliais elektros energija bei dujos keliauja, kokios priemonės reikalingos saugiam darbui prie objektų lauke.

Jolanta Majauskienė,

pradinių klasių mokytoja metodininkė

Viešnagė baldų įmonėje
Panemunės progimnazijos 1b klasės mokinukus tėveliai pakvietė apsilankyti baldų įmonėje UAB ,,Theca Furniture”, kurioje jie dirba, susipažinti su baldų gamybos procesu ir STEAM krypties profesijomis.
Jolanta Majauskienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

Pažintis su įvairiomis profesijomis
2022 metų gegužės 24 dieną 3a klasėje svečiavosi buvę mokiniai: Goda Jarašūnaitė, Aurelija Zdanavičiūtė, Eimantas Dainauskas. Svečiai papasakojo vaikams apie savo profesijas. Aurelija dirba marketingo srityje. Kartu su vaikais išsiaiškino, kad klasėje mėgstamiausi ledai- šokoladiniai. Goda- laipiojimo uolomis instruktorė. Ji supažindino mokinius su laipiojimo ypatumais. Eimantas- ugniagesys gelbėtojas. Iš Eimanto pasakojimo vaikai sužinojo, kad ugniagesiai ne tik ugnį gesina, bet atlieka įvairius gelbėjimo darbus. Mokiniams teko išbandyti ir ugniagesių aprangą, kuri nėra tokia lengva, kaip atrodo.
Ačiū Godai, Aurelijai, Eimantui. Buvo neužmirštama pamoka.
Sigita Gudaitienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Profesinio renginio centras

Aštuntų klasių mokiniai lankėsi Alytaus profesinio rengimo centre, susipažino su siūlomomis profesijomis, modernia mokymosi baze ir galimybėmis.
Vilma Sinkevičienė, karjeros specialistė

Pažintis su profesijomis

3c klasės mokiniai dalyvauja veiklų cikle „Pažintis su profesijomis“, kurios skatina geriau pažinti save, pagalvoti, o kuo gi aš esu ypatingas, pasvajoti, kuo norėčiau būti užaugęs.
Labai džiaugiamės, kad į veiklas aktyviai įsitraukė tėveliai. Vakario mamytė bei Gabrielės ir Gretos tėčiai patys pasisiūlė ir jau pristatė savo profesijas. Buvo įdomu susipažinti su kario profesija ir pasimatuoti kareivišką aprangą, palaikyti rankose ginklą, Gretos tėtis vaizdžiai ir vaikams suprantamai papasakojo apie elektros energijos gavimą, paskirstymą, galimus nelaimingus nutikimus ir kaip jų išvengti. Gabrielės tėtis papasakojo ir parodė video, kaip gaminami baldai. Vaikai galėjo savo rankomis pačiupinėti medžiagas, kurios naudojamos baldų gamybai ir ne tik. Gabrielės tėtis padovanojo dekoraciją klasei su užrašu 3c ir medines lenteles, ant kurių galima piešti arba jose išpjaustyti norimą paveiksliuką. Vaikai drąsiai uždavė rūpimus klausimus ir dėkojo už praktiškus atsakymus. Tėveliai, kurie negalėjo atvykti ir papasakoti, padėjo savo vaikams paruošti pristatymus apie savo profesijas.
Jūratė Petkevičienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Steam profesinis orientavimas 7-8 kl.

7-8 kl. mokiniams paruoštos ir pristatytos STEAM profesinio orientavimo skaidrės. STEAM padeda priartėti prie ateityje vaikų laukiančių iššūkių ir būsimos darbo rinkos poreikių, nes mokymosi būdai dažnai primena suaugusių ir jau dirbančių žmonių darbo aplinkybes. Nei vienas darbas nereikalauja tik matematikos, tik chemijos ar tik kurios nors kalbos žinių – darbo rinkai reikalingas visas įvairių įgūdžių komplektas. Kuo jų daugiau ir kuo labiau išugdytos kompetencijos, tuo labiau darbuotojas yra vertinamas ir laukiamas.

Vilma Sinkevičienė, karjeros specialistė

Ekskursija

26 proc. inžinerinės pramonės įmonių susiduria su specialistų trūkumu, 55 proc. abiturientų rinkdamiesi profesiją atsižvelgia į tai, kokie dalykai jiems buvo įdomiausi mokykloje. Tai iššūkis šių dalykų mokytojams, kad jų pamokos būtų patrauklesnės, įdomesnės.
2021m. lapkričio 30d. su progimnazijos mokinių taryba lankėmės Vilniuje „Energetikos ir technikos muziejuje“. Susipažinome su energetikos inžinerinėmis profesijomis, pramonės šakomis – tekstile, stiklo, popieriaus, skaičiavimo mašinų pramone, lazerinėmis technologijomis.

Vilma Sinkevičienė, karjeros specialistė

Informacinis stendas

Trečiame progimnazijos aukšte paruoštas informacinis stendas apie STEAM profesijas. Galimybė auga, ateities profesijos – STEAM profesijos. Skatinama mokinius rinktis inžinerinės krypties profesijas.

Vilma Sinkevičienė, karjeros specialistė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content