Patyčių dėžutė

Supažindinimas su STEAM krypties profesijomis

Kov 19, 2021

Profesinio renginio centras

Aštuntų klasių mokiniai lankėsi Alytaus profesinio rengimo centre, susipažino su siūlomomis profesijomis, modernia mokymosi baze ir galimybėmis.
Vilma Sinkevičienė, karjeros specialistė

Pažintis su profesijomis

3c klasės mokiniai dalyvauja veiklų cikle „Pažintis su profesijomis“, kurios skatina geriau pažinti save, pagalvoti, o kuo gi aš esu ypatingas, pasvajoti, kuo norėčiau būti užaugęs.
Labai džiaugiamės, kad į veiklas aktyviai įsitraukė tėveliai. Vakario mamytė bei Gabrielės ir Gretos tėčiai patys pasisiūlė ir jau pristatė savo profesijas. Buvo įdomu susipažinti su kario profesija ir pasimatuoti kareivišką aprangą, palaikyti rankose ginklą, Gretos tėtis vaizdžiai ir vaikams suprantamai papasakojo apie elektros energijos gavimą, paskirstymą, galimus nelaimingus nutikimus ir kaip jų išvengti. Gabrielės tėtis papasakojo ir parodė video, kaip gaminami baldai. Vaikai galėjo savo rankomis pačiupinėti medžiagas, kurios naudojamos baldų gamybai ir ne tik. Gabrielės tėtis padovanojo dekoraciją klasei su užrašu 3c ir medines lenteles, ant kurių galima piešti arba jose išpjaustyti norimą paveiksliuką. Vaikai drąsiai uždavė rūpimus klausimus ir dėkojo už praktiškus atsakymus. Tėveliai, kurie negalėjo atvykti ir papasakoti, padėjo savo vaikams paruošti pristatymus apie savo profesijas.
Jūratė Petkevičienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Steam profesinis orientavimas 7-8 kl.

7-8 kl. mokiniams paruoštos ir pristatytos STEAM profesinio orientavimo skaidrės. STEAM padeda priartėti prie ateityje vaikų laukiančių iššūkių ir būsimos darbo rinkos poreikių, nes mokymosi būdai dažnai primena suaugusių ir jau dirbančių žmonių darbo aplinkybes. Nei vienas darbas nereikalauja tik matematikos, tik chemijos ar tik kurios nors kalbos žinių – darbo rinkai reikalingas visas įvairių įgūdžių komplektas. Kuo jų daugiau ir kuo labiau išugdytos kompetencijos, tuo labiau darbuotojas yra vertinamas ir laukiamas.

Vilma Sinkevičienė, karjeros specialistė

Ekskursija

26 proc. inžinerinės pramonės įmonių susiduria su specialistų trūkumu, 55 proc. abiturientų rinkdamiesi profesiją atsižvelgia į tai, kokie dalykai jiems buvo įdomiausi mokykloje. Tai iššūkis šių dalykų mokytojams, kad jų pamokos būtų patrauklesnės, įdomesnės.
2021m. lapkričio 30d. su progimnazijos mokinių taryba lankėmės Vilniuje „Energetikos ir technikos muziejuje“. Susipažinome su energetikos inžinerinėmis profesijomis, pramonės šakomis – tekstile, stiklo, popieriaus, skaičiavimo mašinų pramone, lazerinėmis technologijomis.

Vilma Sinkevičienė, karjeros specialistė

Informacinis stendas

Trečiame progimnazijos aukšte paruoštas informacinis stendas apie STEAM profesijas. Galimybė auga, ateities profesijos – STEAM profesijos. Skatinama mokinius rinktis inžinerinės krypties profesijas.

Vilma Sinkevičienė, karjeros specialistė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content