Steam veiklos IT, technologijų kabinetuose ir STEAM klasėje

Gru 9, 2021

Pamokos – STEAM centre

Gruodžio 1 dieną 3b klasės mokiniams dvi pamokos vyko Alytaus STEAM atviros prieigos centre. Viena grupė, naudodama Micro: Bit prietaisus, sukūrė pasigaminto namo išmanųjį apšvietimą ir garso sistemą, o kita grupė užsiėmimo metu susipažino su Lietuvos kulinariniu paveldu, gamino konditerinius gaminius iš dviejų skirtingų rūšių tešlų ir juos dekoravo.

Jolanta Majauskienė,

pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kitokia pamoka

2022 metų gruodžio 22 dieną 5b klasės mokiniai dalyvavo kitokioje informacinių technologijų pamokoje „Mąstau rankomis“. Užsiėmimo metu mokiniai mokėsi kurti, konstruoti, taikė įvairius algoritmus. Dirbo individualiai ir grupėmis. Išlaisvino savo kūrybinį mąstymą, lyderystę.

Per valandą žaidimo apie žmogų galite sužinoti daugiau, nei per metus pokalbio (Platonas).

 Vita Marcinkevičienė,

vyresnioji informacinių technoogijų mokytoja

Kūrybinis iššūkis

Trečiosios pailgintos dienos grupės mokiniai (mokytoja Gražina Žukauskaitė), laukdami didžiųjų švenčių, aplankė Alytaus STEAM atviros prieigos centrą. Ten jiems teko rimtas kūrybinis iššūkis-sukurti šventinius saldumynus ir robotus. Emocijų ir kūrybinių minčių galinga jėga atsispindėjo mokinių darbuose! Tai ateities kūrėjai!!!

Gražina Žukauskaitė,

trečiosios pailgintos dienos grupės auklėtoja

„Steam virusas 2022“
Šauni 7-8 kl.komanda dalyvavo puikiame renginyje „Steam virusas 2022“, kuris vyko Alytaus STEAM atviros prieigos centre. Susipažinome su technologijos ir pramonės sektoriumi, dalyvavome kūrybinėse dirbtuvėse, grožėjomės lazerių ir muzikos šou ir dar gavome dovanų😉🤩
Vilma Sinkevičienė, karjeros specialistė

Pažinimo galimybės laboratorijose

Alytaus Panemunės progimnazijos 1b klasės mokinukai lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre įrengtose fizikos ir inžinerijos, maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo laboratorijose. Jaunieji tyrėjai lankstė, matavo, eksperimentavo ir kūrė. Pažinimas tikrai yra begalinis ir be galo įdomus.

Jolanta Majauskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Robotų konstravimas ir programavimas

Alytaus Panemunės progimnazijos 3a klasės mokiniai šiandien lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre. Konstravo ir programavo robotus. Didžiausias džiaugsmas buvo robotukams puikiai veikiant.

Sigita Gudaitienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Apsilankymas Alytaus STEAM atviros prieigos centre

4a klasės mokiniai sausio 21 dieną lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre. Susipažino su 4 įrengtomis laboratorijomis, dalyvavo IT/robotikos organizuojamoje veikloje. Sukonstravo robotą jį programavo. Vaikams labai patiko!

Asta Šarkelienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kulinarijos pamoka Alytaus STEAM atviros prieigos centre

Alytaus STEAM atviros prieigos centre 3c klasės mokiniai praktiškai susipažino su maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo laboratorija. Pagal pateiktą receptą mokiniai patys parinko, pasvėrė, pamatavo visus sviestinių sausainių ir jogurtinio kremo ingredientus. Kai tešla buvo išminkyta, mokiniai kočiojo, formavo, kepė sausainius. Vėliau juos pertepė kremu ir papuošė pačių nupieštais šokoladiniais piešiniais. Galiausiai visi vaišinomės pagamintais skanumynais. Smagu, kad mūsų mieste yra tokia moderniai įrengta laboratorija, kurioje mokiniai gali kūrybiškai įgyvendinti savo sumanymus.

Jūratė Petkevičienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kūrybiškas švenčių laukimas

Švenčių laukimas „(Ne)Žiniukams“ neprailgo. Jie smagiai ir kūrybiškai leido laiką įvairiose mokyklos erdvėse. Bibliotekoje susipažino su erdvinių paveikslėlių knygomis. Mokyklos laboratorijoje atliko eksperimentą su actu ir soda, stebėjo kaip šios medžiagos veikia susijungusios. Gamino plastiliną, lipdė Senius besmegenius. STEAM erdvėje dirbo su planšetėmis, išbandė kūrybinį programavimą su ScratchJr programa. Pirmieji kūrybiniai projektai suteikė daug džiaugsmo. Taip pat lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre Alytaus kolegijoje, kur puošė kalėdinius sausainius. Daugiausiai džiaugsmo teikė susitikimas su Seneliu šalčiu ir piktuoju mokslininku.

Neringa Kirkliauskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Robotikos pasaulyje

2021-12-20  3c klasės mokiniai lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre – Robotikos ir IT laboratorijoje. Čia konstravo robotus, kurie galėjo vaikščioti, važiuoti, apsisukti, kalbėti ir netgi šypsotis. Sukonstruoti nebuvo lengva, bet su geranoriška darbuotojų – Editos Griškienės ir Vaivos Šagunevičienės pagalba įveikė visus sunkumus. Paskui gavo diplomus ir fotografavosi su Alytaus kolegijos direktoriumi Sigitu Naruševičiumi. Visų nuotaika buvo puiki.

Jūratė Petkevičienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kūrybinė valandėlė

Paskutinę lapkričio savaitę priešmokyklinio ugdymo grupės „(Ne)Žiniukai“ ugdytiniai turėjo smagią kūrybinę valandėlę STEAM klasėje, kur savo darbelius kūrė su 3D pieštukais.

Neringa Kirkliauskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content