Neformalusis vaikų švietimas

Kov 19, 2021

Pažink, tyrinėk, atrask!

          Pirmasis sekmadienis po Velykų vadinamas Atvelykiu. Šią dieną šeimininkės vėl dažydavo kiaušinius (neretai visus, kuriuos vištos per tą savaitę sudėjo), tačiau kiaušinius daužydavo per Atvelykį tik vaikai. Dar kitaip Atvelykis vadinamas vaikų Velykomis (Velykėlėmis). Eksperimentų būrelio ,,Pažink, tyrinėk, atrask!“ pamokoje 2a klasės mokiniai tyrinėjo kiaušinius, dažė juos natūraliais dažais, sužinojo daug natūralių dažų receptų. Vaikai suprato, kad actas dažus padaro intensyvesnius. Kiekvienas džiaugėsi savo margučiu. Visus nustebino trijų paukščių kiaušiniai:, vištos, anties ir žąsies. Mokiniai ištyrė, kuo jie skiriasi ir kuo panašūs, kvėpino bei ragavo.  

 

Asta Šarkelienė, būrelio vadovė

Įdomieji tyrimai

Neformaliojo vaikų švietimo būrelio ,,Pažink, tyrinėk, atrask“ užsiėmimuose 2a klasės mokiniai atlieka daug tyrimų. Šį kartą antrokai tyrinėjo, kaip želės milteliai tirpsta skirtingų temperatūrų vandenyje. Vaikai suprato, kad geriausiai ir greičiausiai želė ištirpo karštame vandenyje, ji puikiai sustingo. Mokiniai ištyrė, kad sunkiausiai medžiaga tirpo šaltame vandenyje, ji nesustingo, o tik išbrinko. 

Atlikdami praktinius tyrimus 2a klasės mokiniai ugdosi gebėjimus ir kompetencijas. 

Asta Šarkelienė, būrelio vadovė

Linksmi spalvų eksperimentai 

1a klasės mokiniai 2022-2023 mokslo metais daro daug įdomių eksperimentų būrelio „Eksperimentuok, tyrinėk, atrask“ užsiėmimų metu. Paskutinįkart mokiniai dažė gėles ir stebėjo spalvas, krintančias iš debesies. Labai įdomu žaisti spalvomis. 

Asta Šarkelienė, būrelio vadovė

Nepaprasti skirtukai

Pirmokėliai, lankantys kūrybinių dirbtuvių būrelį, gamino skirtukus iš džiovintų augalų. Skirtukai žiūrimi iš abiejų pusių. Pagaminti su meile. Kiekvienas darbelis – unikalus! Ir puikus akcentas knygoje.

Gamtos takais
Pavasario saulė vis dažniau kviečia į lauką ne tik pasivaikščioti, bet ir pastebėti, tyrinėti, atrasti, sužinoti kažką naujo ir įdomaus.
3c klasės mokiniai sužinojo, kad kerpės yra bioindikatoriai ir pagal jas galima nustatyti aplinkos užterštumą. Tyrinėdami aplink mokyklą augančių medžių kamienus ir ant jų išplitusias kerpes nustatė, kad mokyklos aplinka yra vidutiniškai užteršta.
Praktinės užduotys su kompasais pareikalavo daug kantrybės, atidumo ir tikslumo. Išmokę nustatyti pasaulio kryptis, mokiniai pasijautė vedliais, galinčiais išvesti į teisingą kelią.
Jūratė Petkevičienė, būrelio „Gamtos takais“ vadovė

Mokytojos kraujas
Eksperimentų būrelio „Pažink, tyrinėk, atrask“ pamokoje 4a klasės mokiniai tyrinėjo kraujo lašą. Vaikai galėjo pamatyti, kaip juda dalelės kraujyje. žinduolių bei varliagyvių paruoštus Mikro preparatus.
Asta Šarkelienė, būrelio vadovė

Būrelio ,,Kūrybukai“ dirbtuvės STEAM klasėje

Sigita Gudaitienė, būrelio vadovė

Sniego savybės
Būrelio ,,Pažink, tyrinėk, atrask“ nariai progimnazijos kieme tyrinėjo sniegą, sužinojo jo savybes, suprato, kad sniegas yra sudarytas iš smulkių ledo dalelių, laikomas granuline medžiaga, turinčia atvirą ir lengvą struktūrą, išskyrus tuos atvejus, kai veikiant slėgiui sniegas yra spaudžiamas, presuojamas iki ledo.

Asta Šarkelienė, būrelio vadovė

Viešnagė bulvių viešbučiuose
          Žmonės yra prisijaukinę tik vieną vabzdį – bitę. Apie kitų vabzdžių svarbą ir naudingumą žinoma labai mažai. Vabzdžiai Žemėje sudaro iki 90 proc. pasaulio gyvūnų rūšių! Jie prisitaiko prie įvairių buveinių, sėkmingai randa tinkamas gyventi nišas, todėl jie paplitę įvairiose mūsų planetos aplinkose. Tik 5 procentai vabzdžių rūšių priskiriami prie kenkėjų.
        Būrelio „Gamtos takais“ tyrėjai iš bulvės pagamino „Vabzdžių viešbutį“. Nuolat stebime, kas ateina į svečius. Jau atpažinome sraiges, šimtakojus, žygius, auslindas, vėdarėlius. Pažintis dar tęsiasi, bet norime pasidalinti džiaugsmingomis akimirkomis.

Jūratė Petkevičienė,
būrelio „Gamtos takai“ vadovė

Ką slepia, kuo kvepia, ką dovanoja ruduo?
          2c klasės mokiniai keliaudami „Gamtos takais“ įdarbino visus 5 savo pojūčius ir atrado daug įdomių dalykų. Žvilgsniai klaidžiojo nuo žemės lig dangaus, sustodami horizonte, medžių viršūnėse, šakose, lapuose ir žievėje, ausys išgirdo ne tik mašinų ūžimą, bet ir krentančių lapų šnaresį, paukštelio čirenimą, nukritusių lapų šiugždesį. O kiek kvapų! – žemės, paskutinio rudens žiedo, rausvo klevo lapo, pušies spyglio, medžio „kailinukų“. Jie visi skirtingi. Tikrai! Pirščiukai pajuto, kad kaštono kevalo viršus duria, o vidus švelnus, kad pušis „verkia“ lipniomis ašaromis, o grybas nemaloniai slidus. Ragauti nedrįsome, bet žinome, kad ruduo dosnus įvairiausiomis gėrybėmis, o patys skaniausi obuoliai sunoko senelių sode.

Jūratė Petkevičienė,
būrelio „Gamtos takai“ vadovė

Mandalos iš gamtinės medžiagos
          Būrelio „Gamtos takais“ entuziastai kūrė mandalas iš augalų ir kitos gamtinės medžiagos. Kuriant mandalas galioja vienintelė taisyklė – dėlioti nuo centro į išorę. Mandalos moko vaikus mėgautis kūrybiniu procesu, sutelkti dėmesį į šią akimirką, susikaupti ir galvoti tik apie darbą, kurį darai čia ir dabar. Mandalų šaknys slypi gamtoje, nes apskritimą su centru galime pamatyti gėlių žiedynuose, snaigėse, voratinkliuose, kankorėžiuose, kriauklėse, medžių kamienuose, Paukščių take ir t. t. Mandala simbolizuoja harmoniją, vienybę, vientisumą ir gijimą.
          Tikime, kad mūsų sukurtos mandalos atneš į namus šviesos ir energijos, praskaidrins ir paįvairins kasdienybę.

Jūratė Petkevičienė
būrelio „Gamtos takais“ vadovė

Kalėdiniai žaisliukai
          Inžinerinio būrelio „Atrask, kurk, konstruok” 6–7 klasių mokiniai, kurio vadovės yra Jurgita Jančiauskienė ir Vilma Aponienė, iš geometrinių figūrų, naudodami Origami techniką, konstruoja kalėdinius žaisliukus. Nori pirmaisiais darbeliais pasidalinti su Jumis ir kviečia pagal pateiktas instrukcijas pasigaminti žaisliukų, kurie padės pajusti artėjančią šventinę nuotaiką.

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content