Patyčių dėžutė

Neformalusis vaikų švietimas

Kov 19, 2021

Ką slepia, kuo kvepia, ką dovanoja ruduo?
          2c klasės mokiniai keliaudami „Gamtos takais“ įdarbino visus 5 savo pojūčius ir atrado daug įdomių dalykų. Žvilgsniai klaidžiojo nuo žemės lig dangaus, sustodami horizonte, medžių viršūnėse, šakose, lapuose ir žievėje, ausys išgirdo ne tik mašinų ūžimą, bet ir krentančių lapų šnaresį, paukštelio čirenimą, nukritusių lapų šiugždesį. O kiek kvapų! – žemės, paskutinio rudens žiedo, rausvo klevo lapo, pušies spyglio, medžio „kailinukų“. Jie visi skirtingi. Tikrai! Pirščiukai pajuto, kad kaštono kevalo viršus duria, o vidus švelnus, kad pušis „verkia“ lipniomis ašaromis, o grybas nemaloniai slidus. Ragauti nedrįsome, bet žinome, kad ruduo dosnus įvairiausiomis gėrybėmis, o patys skaniausi obuoliai sunoko senelių sode.

Jūratė Petkevičienė,
būrelio „Gamtos takai“ vadovė

Mandalos iš gamtinės medžiagos
          Būrelio „Gamtos takais“ entuziastai kūrė mandalas iš augalų ir kitos gamtinės medžiagos. Kuriant mandalas galioja vienintelė taisyklė – dėlioti nuo centro į išorę. Mandalos moko vaikus mėgautis kūrybiniu procesu, sutelkti dėmesį į šią akimirką, susikaupti ir galvoti tik apie darbą, kurį darai čia ir dabar. Mandalų šaknys slypi gamtoje, nes apskritimą su centru galime pamatyti gėlių žiedynuose, snaigėse, voratinkliuose, kankorėžiuose, kriauklėse, medžių kamienuose, Paukščių take ir t. t. Mandala simbolizuoja harmoniją, vienybę, vientisumą ir gijimą.
          Tikime, kad mūsų sukurtos mandalos atneš į namus šviesos ir energijos, praskaidrins ir paįvairins kasdienybę.

Jūratė Petkevičienė
būrelio „Gamtos takais“ vadovė

Kalėdiniai žaisliukai
          Inžinerinio būrelio „Atrask, kurk, konstruok” 6–7 klasių mokiniai, kurio vadovės yra Jurgita Jančiauskienė ir Vilma Aponienė, iš geometrinių figūrų, naudodami Origami techniką, konstruoja kalėdinius žaisliukus. Nori pirmaisiais darbeliais pasidalinti su Jumis ir kviečia pagal pateiktas instrukcijas pasigaminti žaisliukų, kurie padės pajusti artėjančią šventinę nuotaiką.

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content