Integruotos pamokos ir veiklos

Bal 3, 2021

Robotikos diena 

2024 metų gegužės 2 dieną  progimnazijoje vyko Robotikos diena. Ar žinote, kas padeda susikaupti? Kuo skiriasi fiksuota mąstysena nuo augimo mąstysenos? Kas yra STEAM? Ar Jūs valdote žaidimus? O gal žaidimai valdo mus? Kas yra robotas? Į šiuos  ir kitus klausimus atsakymų kartu su Robotikos akademijos atstovėmis Saule ir Vanesa ieškojo bei smagiai ir turiningai laiką leido priešmokyklinio ugdymo grupių „Pelėdžiukai“ ir „Smalsučiai“ ugdytiniai  ir 1-4 klasių mokiniai.  

Irma Jauneikienė,  

direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Archeologų radiniai pasakoja
Gruodžio 14 d. 4b klasės mokiniai apsilankė Alytaus archeologijos muziejuje. Čia susipažino su akmens amžiaus radiniais, jotvingių genčių gyvenimu. Įdomiausia buvo sužinoti, ką archeologų radiniai pasakoja apie Alytaus istoriją nuo jos ištakų iki XVI amžiaus, kai Dzūkijos sostinei suteiktos miesto teisės. Vaikai patys išbandė akmenines girnas grūdams malti, akmens šlifavimo, medžio drožimo darbus senaisiais padargais, atliko interaktyvias užduotis.
Edita Dervinienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

Turininga pasaulio pažinimo pamoka
Pasaulio pažinimo pamoka „Mano gyvenamosios vietovės istorija“ vyko Alytaus kraštotyros muziejuje, kuriame įrengta autentiška dzūkiška sodyba su atkurtais senaisiais trobesiais. Mokiniai dėliojo unikalų dzūkiškos sodybos maketą, išsiaiškino pastatų paskirtį, sužinojo, kaip atrodė tradicinė sodyba, kiek ir kokių joje būta trobesių.
Daiva Andrulevičienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė

Edukacijos, ugdančios kūrybiškumą
Gruodžio 6 dieną 2c klasės mokiniai dalyvavo Alytaus kraštotyros muziejaus edukacijose „Susikurkime sodybą“ ir „Bičių dovanos“. Vaikštinėdami po dzūkišką sodybą su atkurtais senaisiais trobesiais, mokiniai sužinojo, kaip atrodė tradicinė sodyba, išsiaiškino pastatų paskirtį. Praktinėje veikloje dėliojo dzūkiškos sodybos maketą. Vėliau antrokai buvo pakviesti į žvakių liejimo edukaciją. Prisiminę bičių naudą žmogui, pasigamino natūralaus vaško rankų darbo žvakes. Išbandė ne tik nuo XIV a. žinomą žvakių liejimo būdą, bet ir šiuolaikinę jų gamybos techniką.
Praktinės edukacijos paįvairina ugdymo procesą, plečia vaikų akiratį bei ugdo kūrybiškumą.
Neringa Kirkliauskienė,
vyr. pradinių klasių mokytoja

Kalėdinių eglutės žaisliukų gamyba
Lapkričio 30 dieną 1b, 3a ir 4a klasių mokiniai dalyvavo pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas” organizuojamoje „Žaliojo raštingumo” edukacijoje. Kūrybinių dirbtuvių metu iš antrinių žaliavų buvo gaminamas Kalėdų eglutės žaisliukas. Edukatorė priminė apie atliekų rūšiavimo svarbą ir naudą. Ji kalbėjo apie medžiagas slapukes ir konteinerių rūšiavimo tipus. Mokiniai buvo mokomi gaminti eglutės puošmeną iš antrinių pakuočių ir į darbelius pažiūrėti lanksčiai ir kūrybiškai bei tausoti planetą.
Jolanta Mikelionienė.
vyr. pradinių klasių mokytoja

Tekstilės atliekos
Lapkričio 29 dieną, 2c klasėje vyko aplinkosauginio ugdymo edukacija „Tekstilės atliekos“. Mokiniai sužinojo, kad tekstilės atliekos, kaip ir kitos atliekos kaupiasi bei teršia aplinką. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro aplinkosauginio ugdymo specialistė Vaida su mokiniais kalbėjosi apie atsakingą vartojimą bei tekstilės atliekų rūšiavimą ir tvarkymą. Mokiniai dalinosi patirtimi apie drabužių tvarką ir priežiūrą, diskutavo apie tvarumą bei daiktų prikėlimą antram gyvenimui.
Už edukaciją dėkojame aplinkosauginio ugdymo ir daiktų pakartotinio naudojmo centrui TikoTiks

Neringa Kirkliauskienė,

vyr. pradinių klasių mokytoja

Bičių dovanos

2023-11-22 d 1b klasės mokiniai vyko į Alytaus Kraštotyros muziejų ir dalyvavo edukacijoje „Bičių dovanos“. Natūralaus vaško ir medaus kvapas bei įkaitinto vaško sklindanti šiluma trumpam atpalaidavo ir nuramino, o edukatoriaus – bitininko Giedriaus klausimai ir pasiūlyta veikla sudomino. Mokiniai aktyviai ėmėsi darbo – liejo žvakes ne tik panaudodami nuo XIV a. žinomą žvakių liejimo būdą, bet ir pritaikydami šiuolaikinę jų gamybos techniką, ieškojo skirtumų piešinukuose ir juos spalvino. Visi su nekantrumu laukė, kokia bus kiekvieno pagaminta žvakutė. Rezultatas nustebino ir labai pradžiugino.

Juratė Petkevičienė,

pradinių klasių mokytoja metodininkė

Draugiška žinutė

2a klasės mokiniai dalyvavo ,,Vedlių“ informatikos pamokoje ,,Draugiška žinutė“. Antrokai mokėsi reikšti jausmus bei nuomonę teigiamais būdais, kūrė jaustukus. 

Taip jie paminėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. 

Asta Šarkelienė,

pradinių klasių mokytoja metodininkė

Sapnų gaudymas

Lapkričio 16 d. 4b klasės mokiniai lankėsi Kraštotyros muziejuje, kur dalyvavo edukacijoje “Pagauk savo sapną”. Jos metu sužinojo, ką apie sapnus galvojo senųjų laikų žmonės, kokia reikšmė jiems buvo skiriama, išgirdo, koks yra dzūkių moterų požiūris į pranašingus sapnus. Praktinės dalies metu pasigamino sapnų gaudyklę, kuri turėtų padėti atsijoti šiurpą keliančius sapnus ir pasąmonę pasiekti tik gražiausiems vaizdiniams.

Edita Dervinienė,

pradinių klasių mokytoja metodininkė

STEAM pamoka muziejuje

Lapkričio 7 d. 2c klasės mokiniai dalyvavo Alytaus kraštotyros muziejaus edukacijoje „Popieriaus gamyba“. Tai viena iš vykdomo STEAM tiriamojo projekto „Popierius atgimsta“ veiklų. Antrokai susipažino su popieriaus atsiradimo istorija bei sužinojo, kaip keitėsi popieriaus gamybos technologijos nuo seniausių laikų iki šių dienų, bei pasigamino popieriaus lakštą ir jį dekoravo sausais augalais.
Mokiniai patyrė, kad popieriaus gamyba – kūrybinis procesas, reikalaujantis susikaupimo bei kruopštumo.

Neringa Kirkliauskienė,

vyr. pradinių klasių mokytoja

Dailės ir technologijų pamoka muziejuje

Spalio 25 d., 2c klasės mokiniai lankėsi Alytaus kraštotyros muziejuje, kur dalyvavo Kultūros paso edukacijoje „Gyvybės medis“. Susipažinę su gyvybės medžio simbolių reikšme, ant medžiaginio maišelio, štampavimo technika sukūrė gyvybės medžio piešinį. Pamokos už mokyklos ribų teikia ne tik žinių, bet ir džiaugsmo. 

Neringa Kirkliauskienė,

vyr. pradinių klasių mokytoja

Pažintis su atliekų tvarkymo ir perdirbimo technologijomis

Panemunės progimnazijos 3b klasės mokiniai visuomeninio ugdymo, technologijų pamokose rengė atliekų tvarkymo schemas, aptarė svarbius atliekų tvarkymo etapus, panaudojimo, rūšiavimo, perdirbimo galimybes, analizavo vienkartinių įrankių, indų sudėtį, svarstė, kodėl už tvarią pakuotę verta mokėti kiek brangiau. O Tiko Tiks centre interaktyvių priemonių pagalba „pasivaikščiojo“ atliekų keliais, pamatė įvairiausias tvarkymo ir perdirbimo technologijas.

Jolanta Majauskienė,

pradinių klasių mokytoja metodininkė

Pasitinkant šventes

Integruotos informacinių technologijų ir anglų kalbos pamokos metu mokiniai kūrė kalėdinius atvirukus su pasirinkta kompiuterine programa, ieškojo informacijos anglų kalba, įterpė sveikinimus, eilėraščius arba patys kūrė sveikinimą anglų kalba.

IT mokytoja Vita Marcinkevičienė,

vyresnioji informacinių technologijų mokytoja

Jurgita Jaruševičienė,

anglų kalbos mokytoja metodininkė

Muzikuojantys robotai

Ar robotas, griežiantis smuiku filharmonijos salėje, gali pakeisti profesionalų smuikininką? Į tokį ir panašius klausimus atsakymų edukacijos „Muzikuojantys robotai” metu 2022 m. gruodžio 12 d. ieškojo mūsų mokyklos 6a, 6b ir 7c klasių mokiniai. Edukacijos metu mokiniai susipažino su robotikos inovacijomis, kurios įrodo, kad šiuolaikiniame pasaulyje skirtumas tarp žmogaus ir dirbtinio jo darinio sparčiai mažėja. Mokiniai konstravo ir programavo muzikuojančius robotus, rengė robotų pasirodymus.

Pažintis su keramikos dekoravimo technikomis

Gruodžio 8 dieną progimnazijoje vyko Kultūros paso edukacijos „Keramikiniai kalėdiniai žaisliukai“ ir „Mano raštuotas puodelis“. Užsiėmimų metu vaikai susipažino su keramikos dekoravimo technikomis, išmoko perteikti kilusias kūrybines idėjas.

2a ir 4c klasių mokiniai pasigamino nuostabias rankų darbo kalėdines dekoracijas, kurios gražiausią metų šventę padarys dar jaukesnę.

1a, 1 b ir 1c klasių mokiniai edukacinio užsiėmimo metu sukūrė savo unikalius puodelius, kuriuos papuošė originaliais piešiniais, ornamentais.

Įsimintina diena

2022 m. lapkričio 15 d. 4a klasės mokiniams pamokos vyko Vilniuje. Valdovų rūmuose dalyvavo edukacijoje ,,Simbolių paslaptys”. Sužinojo simbolių ir ženklų atsiradimo istoriją. Susipažino su Vilniaus įkūrėjo Gedimino simboliais. Lipdė savo ženklą.

Energetikos ir technikos muziejuje išsiaiškino elektros paslaptis, mokėsi pasidaryti bateriją. Visus pradžiugino įsižiebusios lemputės.

Nepaliko abejingų M.K. Čiurlionio muzika ir virtualios realybės filmas ,,Angelų takais”.

 

Sigita Gudaitienė,

pradinių klasių mokytoja metodininkė

Programavimo savaitė

2022 m. spalio 8-23 d. vyko ES programavimo savaitė CodeWeek. Šis renginys yra visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas yra visus sudominti programavimu ir skaitmeniniu raštingumu. Mūsų progimnazijos 6-7 klasių mokiniai taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos.

Vita Marcinkevičienė,

vyresnioji informacinių technologijų mokytoja

Orientavimosi svarba

2022 m. palio 26 dieną vyko netradicinė, integruota geografijos pamoka 6b klasei. Svečiuose lankėsi technologijų ir neformalaus ugdymo mokytojas Vydas Verbilis, kartu su geografijos smokytoja D. Puleikiene vedė pamoką „Orientavimosi būdai vietovėje“. Mokiniai sužinojo orientavimosi svarbą, mokėsi naudotis kompasu.

„Vabzdžių viešbutis“
Yra sakoma: „Namai namučiai, nors ir po smilga“. Tačiau šįkart viskas ištaigingiau. Statėme statėme ir pastatėme Vabzdžių viešbutį. Juk nusipelnė progimnazijos teritorijoje gyvenantys vabaliukai pasimėgauti komfortišku gyvenimu. Labai ačiū Dilaros ir Miledos tėčiui Mariui už viešbučio projektą ir jo įgyvendinimą, mokytojoms už skoningą` kambarių interjero įrengimą, progimnazijos einamojo remonto darbininkams, ūkvedei, technologijų mokytojui ir socialiniam pedagogui už pasirūpinimą viešbučio saugumu ir stabilumu, visiems (mokiniams, jų tėvams bei darbuotojams) už statybines medžiagas.
Irma Jauneikienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

„Vasaros gaudyklės“
Dailės ir technologijų pamokoje 3b kl. mokiniai gaudė vasarą. Naudojant paprastas, natūralias medžiagas (siūlą, žirkles, kartoną ir tą, ką rado gamtoje), vaikai mokėsi mėgautis procesu, laisvai kūrė „Vasaros gaudykles“, gryname ore, gamtos apsuptyje, gėrėdamiesi ir stebėdami natūralias grožio apraiškas.
Aida Pačėsienė, pradinių klasių mokytoja mokytoja

Kūrybinės ekodirbtuvės „Keisk formą“
3c klasėje svečiavosi viešnios iš Alytaus lėlių teatro „ Aitvaras“. Kūrybinių ekodirbtuvių „Keisk formą“ metu mokiniai ne tik diskutavo apie antrinio panaudojimo naudą, bet ir iš antrinių žaliavų pagamino pasakos „Raudonkepuraitė“ veikėjus. Smagiausia dalis buvo pasakos inscenizavimas su pasigamintais personažais.
Jūratė Petkevičienė, pradinių klasių mokytoja mokytoja

Pasakojimas apie sparnuočius

Progimnazija sulaukė Alytaus aplinkos apsaugos skyriaus dovanos – edukacinio užsiėmimo apie paukščius su ornitologu Gediminu Petkumi. Ornitologas 4a ir 5a klasių mokiniams vaizdžiai papasakojo apie sparnuočius. Sužinojome kokie paukščiai gyvena šalia mūsų, kuo jie maitinasi, kaip suka lizdus ir daug kitų įdomių dalykų. Mokiniams pristatė įvairius inkilus, tikrus paukščių lizdus, plunksnas. Užsiėmimo metu parodė įtraukiančius vaizdo reportažus iš paukščių gyvenimo, klausėmės paukščių balsų. Edukacija buvo naudinga, informatyvi ir labai įdomi.

Vilma Skestenienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Gamtos ir žmogaus – fizinio ugdymo pamoka „Netradicinis fizinis aktyvumas gamtos ir žmogaus pamokoje“
Mokiniai pamokos pradžioje atliko įvairius fizinius pratimus ant kėdės, vėliau atliko savarankišką darbą, kurio rezultatus palygino su paralelinės klasės mokinių savarankiško darbo rezultatais, kurie fizinio aktyvumo prieš užduotis neturėjo.

Dovilė Narkunienė, fizinio ugdymo mokytoja metodininkė

Geografijos naktis

Penktadienį, t.y. balandžio pirmąją dieną, Alytaus Panemunės progimnazijoje vyko „Geografijos naktis“. „Geografijos naktis“ – tai geografinių renginių platforma, kurią 2017 m. nacionaliniu mastu pirmąsyk inicijavo Prancūzijos Nacionalinis geografijos komitetas. Europos geografinių asociacijų organizacijos EUGEO pastangomis ši iniciatyva išplito Europoje, o įsijungus Tarptautinei geografų sąjungai IGU – visame pasaulyje. „Geografijos naktis“ pirmąkart surengta Kroatijoje, Zadaro mieste 2016 m. Šiemet „Geografijos naktis“ vyko 4 kartą Lietuvoje ir 1 kartą Alytuje! Aktyviausi mokiniai pristatė pasirinktas pasaulio šalis – šoko, dainavo, ruošė stalą ir prisistatymą. Mūsų renginys – pasaulio virtualiame žemėlapyje: https://www.geonight.net/geonight-2022-events-map/
O renginio aprašą rasite paspaudę šią nuorodą: https://www.geonight.net/447
Su mokiniais „Geografijos naktį“ šventė mokytoja V. Sinkevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Skestenienė ir geografijos mokytoja bei renginio iniciatorė D. Puleikienė.

Deimantė Puleikienė, geografijos mokytoja

Edukacija „Susikurkime sodybą

Šiandien 3a klasės mokiniams pasaulio pažinimo pamoka vyko Alytaus kraštotyros muziejuje. Edukacijoje ,,Susikurkime sodybą” vaikai sužinojo, kokie pastatai buvo dzūko sodyboje, kokia jų paskirtis, kaip kūrėsi kaimai. Praktinėje veikloje patys mokiniai statė sodybą.

Audronė Margelienė, pradinių klasių mokytoja

„Pi“ diena

Kovo 14 d. progimnazijoje mokiniai kartu su savo matematikos mokytojomis išradingai ir kūrybingai paminėjo skaičiaus ,,Pi“ dieną. Pamokose kalbėjo apie skaičiaus atsiradimą, jo panaudojimą kasdieniniame gyvenime. Pastatė ,,Pi miestą“, kuriame kiekvienas namas atitinka vieną pi skaičiaus skaitmenį. Gamino burbulus bei apskaičiavo jų ilgį ir plotą.

Kūrybinė savaitė „Pasaulio žemėlapis“

Priešmokyklinukai „(Ne)Žiniukai“ tyrinėjo žemėlapį, susipažino su pasaulio šalimis. Draugiškai ir aktyviai įsitraukė į pasaulio žemėlapio kūrybines dirbtuves, o jausmus apie įvykius pasaulyje išreiškė piešdami spalvotu actu ant sodos.

Neringa Kirkliauskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Lesalo pakabukai

Artėjant žiemai į pabaigą, bet pasnigus ir paspaudus šaltukui, mūsų mažuosius sparnuotus draugus paukštelius užklumpa badas. Priešmokyklinio ugdymo grupė „Smalsučiai“ nutarė surengti jiems vaišes: iš saulėgrąžų ir kitų turėtų sėklų pagamino lesalo pakabukus. Tikimės, kad paukšteliams mūsų pagamintos vaišės patiks.

Jūratė Krunglevičiūtė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Mokonomika – didžiausia nuotolinė pamoka

Vasario 4 dieną 2 – 8 klasių mokiniai dalyvavo didžiausioje Lietuvoje, o gal net ir pasaulyje, nuotolinėje pamokoje „Mokonomika“. Jos metu sužinojo apie tvarumą, pilietiškumą, finansinį raštingumą, saugų elgesį internete, išbandė pagrindinius karatė veiksmus, išmoko skaičiuoti japoniškai ir praplėtė žinias, susipažino su skautais, išmoko skautiškai pasisveikinti. Pamokos pabaigoje visi džiaugėsi tuo, ką patyrė ir sužinojo, kiekvienas joje atrado kažką naujo ir įdomaus.

Edita Dervinienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė,

Dovilė Narkunienė, fizinio ugdymo mokytoja metodininkė,

Jurgita Jančiauskienė ir Vilma Aponienė, matematikos mokytojos metodininkės

Integruotos pamokos

Sausio 17, 18, 19 ir 24 dienomis 6a, 6b ir 6c klasėms vyko integruotos anglų kalbos ir geografijos pamokos tema „Ugnikalniai“. Geografijos pamokose mokiniai susipažino su ugnikalnio dalimis, atliko eksperimentą „Kunkuliuojantis ugnikalnis“ gamtos mokslų laboratorijoje, o šių pamokų metu įgytas žinias mokytojos J. Snarskaitės mokiniai pritaikė anglų kalbos pamokose. Čia mokiniai papildė žinių bagažą informacija apie ugnikalnių išsiveržimo procesus ir garsųjį Vezuvijų.

Deimantė Puleikienė, geografijos mokytoja,
Jolita Snarskaitė, vyresnioji anglų kalbos mokytoja

Netradicinė geografijos pamoka

Sausio 19 dieną vyko netradicinė geografijos pamoka. 7a ir 7b klasių mokiniai ArcGIS online platformoje kūrė žemėlapio pasakojimą. Mokiniams patiko išbandyti ArcGIS online privalumus!

Deimantė Puleikienė, geografijos mokytoja

Technologijų mokytojo pagalba

3a klasės mokiniai lankėsi technologijų kabinete. Mokytojas V. Gudaitis parodė vaikams, ką gamina vyresnieji mokiniai. Supažindino su lietuvių liaudies ornamentais, kuriais puošdavo prieverpstes, šaukštus, rankšluostines. Grįžę į savo klasę trečiokai kūrė savo ornamentus.

Sigita Gudaitienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

„Edukrafto“ organizuojamos pasaulio pažinimo pamokos su „Minecraft“

3c klasės mokiniai nuotolinių susitikimų metu, „Edukraftas“ žaidimo aplinkoje kūrė virtualų pasaulį ir atliko edukacines užduotis. Edukacinė platforma įtraukė vaikus į mokymosi procesą žaidžiant kompiuterinį žaidimą Minecraft. Žaidybinių pamokų dėka mokiniai virtualioje erdvėje ne tik sėkmingai bendradarbiavo, bet lengviau įsiminė informaciją apie Lietuvos kunigaikščius.

Jūratė Petkevičienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

  Lietuvių kalbos ir anglų kalbos integruotos STEAM pamokos

      Prieššventinę savaitę 4a ir 4b klasių mokiniams vyko lietuvių kalbos ir anglų kalbos integruotos STEAM pamokos. Mokiniai žiūrėdami video pristatymus, prisiminė lietuviškus Šv. Kalėdų papročius ir sužinojo kaip šios šventės švenčiamos Didžiojoje Britanijoje. Žinių įtvirtinimui ir pasitikrinimui per ,,Kahoot“ programėlę buvo organizuotas konkursas. Pamokas vainikavo ir puikią šventinę nuotaiką sukūrė praktinis darbas – pačių išsikepti ir dekoruoti tradiciniai, Didžiojoje Britanijoje per Šv. Kalėdas mėgiami ir mūsų šalyje vis populiarėjantys imbieriniai sausainiukai.

Giedrė ir Jurgita, anglų kalbos mokytojos

    Šventinė edukacija

      Alytaus Panemunės progimnazijos pradinės ir penktos klasės sužibo kalėdinėmis eglėmis. Mokiniai dalyvavo šventinėje edukacijoje „Išradimas pakeitęs gyvenimą – elektra“, kurioje išmoko sujungti elektros grandinę, papuošė eglutę, įžiebė Kalėdų žvaigždę. Kiekvienas savo sukurtomis eglutėmis galės papuošti namus.

Klasių vadovai

    Cukraus paslaptys

      3a klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje ,,Kalėdinė cukraus pasaka”. Susipažino su cukraus paslaptimis, klausėsi pasakos, būrė ne iš vaško, o iš cukraus, pasigamino cukrinius žaisliukus ir ragavo seniai pamirštus cukrinius čiulpinukus.

Sigita Gudaitienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

    „Edukrafto“ pasaulio pažinimo pamokos

       4a klasės mokiniai turėjo galimybę dalyvauti trijose nemokamose „Edukrafto“ pasaulio pažinimo pamokose su „Minecraft“: „Susipažinimas su Minecraft”, „Valstybės simboliai“. Ketvirtokai patyrė daug edukacinių nuotykių bei visą mėnesį naudojosi nemokamomis licenzijomis.

Asta Šarkelienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

     Elfų miestelis

        Kur gyvena Kalėdų senelio elfai? STEAM pamokoje elfų miestelį sukūrė 3a klasės mokiniai.

Sigita Gudaitienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

     Žvakių fabrikėlis

        2021 metų gruodžio 9 dieną Panemunės progimnazija pakvipo bičių medumi. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Žvakių fabrikėlis pradinukams“. Šventėms vaikai pasigamino po žvakutę ir kalėdinį žaisliuką iš vaško.

Jolanta Majauskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

     Širdies sandara

        Kas varinėja kraują? Širdis. 4a klasės mokiniai per 2021-12-07 pasaulio pažinimo pamoką tyrinėdami kiaulės širdį, išsiaiškino jos sandarą, raumens stiprumą, suprato, kaip teka kraujas.

Asta Šarkelienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

     Mano raštuotas puodelis

        Lapkričio 30 dieną 2a, 2b ir 4b klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Mano raštuotas puodelis“. Užsiėmimo metu mokiniai sukūrė savo unikalius puodelius, kuriuos papuošė originaliais piešiniais, ornamentais. Puodelius dekoravo keramikai skirtais dažais ir markeriais. Tai nuostabus būdas iliustruoti norimą idėją, viziją, paveikslėlį ne ant popieriaus lapo, bet ant keramikinio gaminio. Išdekoruotus puodelius mokiniai parsinešė į namus. Gers skanią arbatą iš savo raštuoto puodelio.

Daiva Andrulevičienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

     Linksmasis mokslininko gimtadienis

         Paskutinę lapkričio savaitę 3b ir 4a klasių mokiniai turėjo galimybę pasinerti į tikrą mokslininko gyvenimą, dalyvavo edukacijoje „Mokslininko gimtadienis“. Mokiniai kartu su nuotaikingu mokslininku atliko bandymus su sausu ledu, „degančių rankų“ eksperimentą, sužinojo daug mokslo įdomybių, atliko linksmų užduočių ir žaidimų. Buvo smagu ir naudinga.

Aida Pačėsienė, pradinių klasių mokytoja

     Kauno tvirtovės VII forto edukacinės programos

         5-8 klasių matematikos modulių mokiniai su matematikos mokytojomis Vilma Aponiene ir Jurgita Jančiauskiene dalyvavo Kauno tvirtovės VII forto edukacinėse programose: „Deimantinė edukacija“, „IQ iššūkis. Matematinės dėlionės“ ir „Kulinariniai eksperimentai“. Edukacinių programų metu mokiniai sužinojo, kaip ir iš kur gaunami deimantai, kuo skiriasi deimantas nuo brilianto; sužinojo kas yra projekcijos ir kodėl jos tokios svarbios analizuojant įvairius 3D modelius; susipažino su pagrindinėmis maisto medžiagomis, išsiaiškino kuo jos vertingos mūsų organizmui. Patys gamino ir ragavo „ikriukus“, įvairiaspalvius kokteilius ir gazuotus ledus.

Matematikos mokytojos metodininkės Vilma Aponienė ir Jurgita Jančiauskienė

        Priešmokyklinio ugdymo grupėje „(Ne)Žiniukai“ buvo daug spalvų, šviesių emocijų ir atradimų džiaugsmo. Visą savaitę priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai tyrinėjo spalvų pasaulį. Eksperimentavo su spalvomis klasėje bei laboratorijoje. Atliko kūrybinius darbelius keliomis dailės technikomis. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Neringa Kirkliauskienė

Pamokas vedė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Kirkliauskienė

        Priešmokyklinio ugdymo grupės (Ne)Žiniukai ugdytiniai šią savaitę nagrinėjo temą „Miške, sode, darže“. Dalijosi savo patirtimi bei įgijo naujų žinių. Klausėsi eilėraščių, dainelių, atliko kūrybinius darbus ir tyrinėjo. Skaičiavo, rūšiavo daržoves ir vaisius pagal formą, dydį, spalvą. Matavo, svėrė ir lygino. Dalijosi patirtimi apie mėgstamiausius vaisius ir daržoves. Smagiai leido laiką ir įgijo žinių apie vaisių ir daržovių naudą.

Pamokas vedė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Kirkliauskienė

Integruota geografijos-anglų kalbos pamoka

          Praėjusią savaitę 6b klasės mokiniai geografijos pamokos metu susipažino su ugnikalniais. Be to, pirmajam pogrupiui vyko integruota geografijos-anglų kalbos pamoka „Ugnikalniai/Volcanoes“, vėliau mokiniai gamino ugnikalnius ir atliko eksperimentą „Ugnikalnio išsiveržimas“ bei pristatė ugnikalnio dalis lietuvių ir anglų kalbomis.

Pamoką vedė vyresnioji anglų kalbos mokytoja Jolita Snarskaitė ir geografijos mokytoja Deimantė Puleikienė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content