Projekto „Skaičiuok tiksliai, valgyk sveikai, gyvenk linksmai“ veiklos

Kov 3, 2022

Sveiki pusryčiai

5-8 klasių mokiniai su mokytojomis Jurgita Jančiauskiene, Vilma Aponiene ir Nijole Plytninkiene tęsia STEAM projekto „Skaičiuok tiksliai, valgyk sveikai, gyvenk linksmai“ veiklas. Balandžio mėn. technologijų pamokose pagal pasirinktą receptą mokiniai gamino sveikuosius pusryčius. Matematikos modulių metu skaičiavo, kiek kalorijų turi jų gaminiai. Diskutavo, ar pagaminti patiekalai atitinka kalorijų kiekį, reikalingą pusryčiams.

Pažintis su laboratorijomis

5-8 klasių matematikos modulių mokiniai su mokytojomis Jurgita Jančiauskiene, Vilma Aponiene ir Nijole Plytninkiene tęsia STEAM projekto „Skaičiuok tiksliai, valgyk sveikai, gyvenk linksmai“ veiklas.
Kovo 16 d. ir kovo 18 d. vyko į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą. Praktiškai susipažino su fizikos ir inžinerijos bei maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo laboratorijomis.
Fizikos ir inžinerijos laboratorijoje mokiniai stebėdami šviesos ypatingą sklidimą įvairiomis šviesą atspindinčiomis terpėmis kūrė optinį liežuvį, jaučiantį net ir mažiausią fruktozės, gliukozės ir (ar) sacharozės kiekį įvairiuose kasdien mūsų vartojamuose šviesai skaidriuose produktuose.
Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo laboratorijoje pagal pateiktą receptą mokiniai patys rinko ingredientus, svėrė, matavo, ruošė sveikuosius pusryčius (kiaušiniai, daržovės, grikiai, jogurtas, vaisiai), kepė „Grikines babkas” ir meduolinius sausainius. Po to visi vaišinosi ir diskutavo apie produktų svarbą jaunam organizmui bei skonio pojūčio lavinimą.
Jurgita Jančiauskienė, matematikos mokytoja metodininkė

Pusryčių nauda

Vasario 25 d. ir kovo 4 d. vyko užsiėmimai su visuomenės sveikatos specialiste Raimonda Radzevičiene. Mokiniai pristatė savo surinktą medžiagą apie pusryčių naudą jaunam organizmui bei pateikė savo kasdieninių pusryčių pavyzdžius. Diskusijos metu mokiniai išsiaiškino, kokie pusryčiai yra naudingi, sužinojo paros kalorijų poreikį, kiek ir kokių maisto produktų reikia valgyti pusryčių metu ir susipažino su internetine svetaine www.kalorijos.lt .

Sveika, subalansuota mityba

5-8 klasių matematikos modulių mokiniai su matematikos mokytojomis Jurgita Jančiauskiene, Vilma Aponiene ir dailės ir technologijų mokytoja Nijole Plytninkiene vykdo STEAM projektą „Skaičiuok tiksliai, valgyk sveikai, gyvenk linksmai“. Viena šio projekto veiklų yra susitikimai su visuomenės sveikatos specialistais.
Lapkričio 26 d. vyko susitikimas su mokyklos visuomenės sveikatos specialiste Raimonda Radzevičiene. Paskaitos tema „Sveika, subalansuota mityba. Kurį kelią renkiesi tu? Cukraus kiekis maiste“.
Susitikimo metu specialistė supažindino mokinius su sveiko gyvenimo būdo kelio pasirinkimu, sveikos mitybos principais. Mokiniai diskutavo apie mitybą ir maistą, maisto produktų derinimo taisykles, skaičiavo cukraus kiekį maisto produktuose, bei aptarė jo žalą organizmui. Atliko eksperimentą, kurio metu pateiktiems maisto produktams priskyrė atitinkamus cukraus kiekius.

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content