Projekto „CUKRUI – NE, sveikas gyvenimo būdas“ veiklos

Bal 10, 2024

Projekto „CUKRUI NE – sveikas gyvenimo būdas” metu mokiniai įgijo ne tik  mokslinių žinių, bet ir įvairių gyvenimo įgūdžių, susijusių su sveikata ir mityba.  

Pasitelkę mokslinius metodus ir kūrybiškumą, mūsų mokiniai ėmė tyrinėti įvairių saldainių sudėtį. Jie ne tik analizavo saldainių pakuočių etiketes, bet ir atliko eksperimentinius matavimus, siekdami nustatyti tikrąjį pridėtinio cukraus kiekį kiekviename produktų rinkinyje. 

Viena iš projekto stadijų buvo cukraus svėrimas. Mokiniai kruopščiai svėrė pridėtinį cukrų ir patys matė, kiek šio „slėpinio” yra jų mėgstamuose saldainiuose. Tačiau svarbiausia, kad šie matavimai nebuvo tik moksliški – jie siekė pademonstruoti mokyklos bendruomenei, kokią įtaką gali turėti mūsų pasirinkimai ir kaip gali būti pagerintas mūsų sveikatos sąmoningumas. 

Džiaugiamės galėdami pasidalinti šiuo įkvepiančiu projektu ir kviečiame visą mūsų mokyklos bendruomenę kelti sveikos gyvensenos sąmoningumą kartu su mokiniais!💡🍏 #SveikaGyvensena #Mokslas #STEAM
 

Penktosios pailgintos grupės auklėtoja, mokytojo padėjėja Augustina Danevičienė

Basų kojų takas

Penktosios pailgintos dienos grupė nusprendė sukurti ypatingą basų kojų taką kaip dalį savo projektinio darbo. Šis projektas ne tik skatino kūrybingumą, bet ir sujungė mokinius, leisdamas jiems bendradarbiauti ir įgyti naudingų įgūdžių. Projektas leido mokiniams praktiškai taikyti žinias ir sukūrė bendruomeninį jausmą. Proceso eiga buvo įdomi ir linksma, visi mokiniai aktyviai dalyvavo, prisidėjo savo idėjomis ir mokėsi bendradarbiauti. Mokiniai yra pasirengę kurti dar daugiau

Penktosios pailgintos grupės auklėtoja, mokytojo padėjėja Augustina Danevičienė

Keksiukai

Mes,  penktosios pailgintos dienos grupės mokiniai, tęsdami STEAM projektinę veiklą ,,CUKRUI NE – sveikas gyvenimo būdas”,  gaminome keksiukus be jokio pridėtinio cukraus! Keksiukus kūrėme mokyklos technologijų kabinete, o mums vadovavo nuostabi technologijų mokytoja Rasa Trumbačikienė. 

Procesas buvo labai įdomus ir smagus. Visi mokiniai įsitraukė, kai kuriuos darbus atliko eilute, taigi kiekvienas prisidėjo po truputį. Rezultatas ne tik buvo skanus, bet ir sveikas! 

 Pailgintos grupės auklėtoja Augustina Danevičienė 

Susitikimas su visuomenės sveikatos specialiste

2023-11-27 dieną penktosios pailgintos dienos grupės mokiniai turėjo susitikimą su  visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Raimonda Radzevičiene. Susitikimo metu mokiniai su dideliu susidomėjimu klausėsi jos pasisakymo apie cukraus žalą organizmui. Raimonda dalinosi žiniomis apie tai, kaip perteklinis cukraus vartojimas gali sukelti įvairias sveikatos problemas. Ji taip pat pabrėžė sveiko gyvenimo būdo svarbą ir suteikė patarimų, kaip sumažinti cukraus suvartojimą kasdieniame gyvenime. Susitikimas buvo informatyvus ir paskatino mokinius sąmoningiau rinktis sveikus maisto produktus bei stengtis palaikyti sveiką gyvenimo būdą. 
Bendradarbiaujant su specialistais, siekiama skatinti sveikus gyvenimo būdus ir formuoti mokinių sąmoningumą dėl savo sveikatos. 
                                                                          Penktosios pailgintos dienos grupės auklėtoja Augustina Danevičienė 
                                                                           Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Raimonda Radzevičienė 

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content