Priešmokyklinuko kraitelė

  • Rašymo priemonės: spalvoti pieštukai, flomasteriai, spalvotos kreidelės, paprastas pieštukas, sąsiuvinis linijomis, langeliais.
  • Piešimo priemonės: vandeniniai dažai, teptukas, indelis vandeniui, piešimo sąsiuvinis, padėkliukas.
  • Žirklės, klijai, liniuotė, plastilinas, trintukas, drožtukas, segtuvas darbeliams, spalvotas popierius, spalvotas kartonas.
  • Sportinė apranga, sportiniai batai.

UGDYMO VEIKLOS

Eksperimentas Gamtos mokslų laboratorijoje
Gruodžio 12 d. PUG „Smalsučiai“ ugdytiniai svečiavosi Gamtos mokslų laboratorijoje. Jie atliko eksperimentą „Pagauk lašelį“. Dirbo individualiai ir poromis su draugu.

Aušra Juškienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Jogos pamokėlė
Priešmokyklinio ugdymo grupė ,, Pelėdžiukai“ ir mokytoja Aušra Juškienė 2023 metų lapkričio 14 dieną sulaukė ypatingos viešnios – sertifikuotos jogos mokytojos Agnės! Ji ne tik veda edukacijas, bet ir vakarais suburia vaikus praktikuoti jogos meną į ,,Joga Vaikams Aukštyn kojom“ užsiėmimus. Mokytojos organizuojamos veiklos buvo labai įvairios, nuo labai aktyvių iki ypatingo susikaupimo reikalaujančių.
Užsiėmimo metu mažieji ,,Pelėdžiukai“ įsisavino įvairias jogos technikas ir džiaugsmingai jas praktikavo. Šios veiklos suteikė jiems kitokį požiūrį į fizinę veiklą, savo kūną bei emocijas. Jie ne tik smagiai leido laiką, bet ir mokėsi, kaip sustoti, atsipalaiduoti ir stebėti savo kvėpavimą. Tai buvo ypatinga patirtis mūsų mažiesiems, nes tai buvo kažkas kitokio nei jie įpratę.
Dėkoju jogos mokytojai Agnei už nuostabią patirtį, kuri paliko neišdildomą įspūdį vaikams.

Aušra Juškienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Neįprastas užsiėmimas

Spalio 10 dieną priešmokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai” vyko neįprastas ir labai įdomus užsiėmimas. Ugdytiniai kartu su savo mokytoja Aušra Juškiene susitiko su veterinarijos gydytoja Justina Kapučinskaite – Urbanavičiene ir jos drauge – asistente, šunyte Džoja. Ši nuostabi patirtis buvo nepakartojama ir, be abejonės, paliko neišdildomus įspūdžius vaikų širdyse.
Vaikai sužinojo, kaip gydytoja Justina ir Džoja padeda sergantiems gyvūnams, gydo juos ir užtikrina, kad jie jaustųsi gerai. Tai buvo puiki proga suprasti, kodėl gyvūnai yra tokie svarbūs ir kodėl mes turime juos gerbti bei mylėti. Ši diena ,,Pelėdžiukamsׅׅ“ buvo tikra patirtis ir pažintis su gyvūnais, jų priežiūra ir veterinarijos mokslu. Veikla su veterinarijos gydytoja Justina ir Džoja tapo tikra šviesa mūsų „Pelėdžiukų” mokymosi kelionėje.

Aušra Juškienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Formuojami sveikos mitybos ir higienos įpročiai

Pirmąją spalio savaitę savaitę visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Raimonda Radzevičienė aplankė smalsią ir energingą priešmokyklinio ugdymo grupę ,, Pelėdžiukai“ tam, kad pasidalintų informacija apie sveiką mitybą ir higienos įpročius.
Raimonda Radzevičienė pasidalino savo turimomis žiniomis apie tai, kodėl sveikas maistas yra svarbus mūsų organizmui. Ji įkvėpė vaikus valgyti daugiau vaisių, daržovių ir kitų sveikų produktų, kuriuose yra daug vitaminų ir mineralinių medžiagų. Vaikai su pasididžiavimu klausėsi visų jos patarimų, kartu su ja išmoko, kaip galima lengvai integruoti sveikus maisto įpročius į savo kasdienį gyvenimą.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė taip pat priminė mums apie higienos svarbą. Ji paaiškino, kaip svarbu reguliariai plauti rankas ir laikytis kitų higienos taisyklių, kad išvengtume ligų perdavimo ir palaikytume sveikatą. Vaikai aktyviai dalyvavo diskusijoje, užduodami klausimus ir dalindamiesi savo patirtimi.
Priešmokyklinio ugdymo grupė ,,Pelėdžiukai“ dėkoja Raimondai Radzevičienei už jos laiką ir pastangas, pasidalinimą naudinga informacija apie sveiką gyvenseną.

Aušra Juškienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Kūrybinė savaitė „Pasaulio žemėlapis“

Priešmokyklinukai „(Ne)Žiniukai“ tyrinėjo žemėlapį, susipažino su pasaulio šalimis. Draugiškai ir aktyviai įsitraukė į pasaulio žemėlapio kūrybines dirbtuves, o jausmus apie įvykius pasaulyje išreiškė piešdami spalvotu actu ant sodos.

Neringa Kirkliauskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Lesalo pakabukai

Artėjant žiemai į pabaigą, bet pasnigus ir paspaudus šaltukui, mūsų mažuosius sparnuotus draugus paukštelius užklumpa badas. Priešmokyklinio ugdymo grupė „Smalsučiai“ nutarė surengti jiems vaišes: iš saulėgrąžų ir kitų turėtų sėklų pagamino lesalo pakabukus. Tikimės, kad paukšteliams mūsų pagamintos vaišės patiks.

Jūratė Krunglevičiūtė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Miške, sode, darže

          Priešmokyklinio ugdymo grupės (Ne)Žiniukai ugdytiniai šią savaitę nagrinėjo temą „Miške, sode, darže“. Dalijosi savo patirtimi bei įgijo naujų žinių. Klausėsi eilėraščių, dainelių, atliko kūrybinius darbus ir tyrinėjo. Skaičiavo, rūšiavo daržoves ir vaisius pagal formą, dydį, spalvą. Matavo, svėrė ir lygino. Dalijosi patirtimi apie mėgstamiausius vaisius ir daržoves. Smagiai leido laiką ir įgijo žinių apie vaisių ir daržovių naudą.

Spalvos, emocijos – džiaugsmas

           Priešmokyklinio ugdymo grupėje „(Ne)Žiniukai“ šią savaitę daug spalvų, šviesių emocijų ir atradimų džiaugsmo. Visą savaitę priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai tyrinėjo spalvų pasaulį. Eksperimentavo su spalvomis klasėje bei laboratorijoje. Atliko kūrybinius darbelius keliomis dailės technikomis.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Neringa Kirkliauskienė

NEFORMALUS ŠVIETIMAS (BŪRELIAI)

Jaunučių choras

Alytaus Panemunės progimnazijos jaunučių chorą lanko I – 4 klasių bei priešmokyklinės grupės vaikučiai. Mokomės kaip dainuojant reikia taisyklingai sėdėti, kvėpuoti, stovėti scenoje, valdyti savo balsą, girdėti jį sąskambyje su kitais. Mokomės daineles, žaidžiame įvairius muzikinius ir ritminius žaidimus. Jaunučių choras reguliariai koncertuoja respublikos, miesto ir mokyklos renginiuose. Chorui vadovauja Egidija Pocienė.

Uldukas

Tautinių šokių ansamblis „Uldukas“ yra puiki tradicinė jaunimo mokykla, kuri moko mylėti gimtinę, jos žmones. Mes esame liaudiškų šokių grupė, jungianti 1-8 klasių mokinius. Kolektyvas dalyvauja Lietuvos moksleivių, Pasaulio lietuvių dainų šventėse, tarptautiniuose folkloro festivaliuose: Vengrijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Slovakijoje, kur šokiu pristatyto savo šalį ir jos tradicijas.
Uldukiečiai visada aktyviai dalyvauja mokyklos ir miesto kultūros renginiuose.

ŠVENTĖS IR RENGINIAI

Priešmokyklinukų išleistuvių šventė

PROJEKTAI

Mano žalioji palangė

Tikslas: Susipažinti, kaip atrodo skirtingos augalų sėklos; mokytis sėti, prižiūrėti, auginti augalus;
sužinoti, kokių sąlygų reikia, kad augalas galėtų augti; susipažinti su augalo dalimis.

Mano pareiga, kad šypsotųsi mūsų planeta-Žemė

„Miške, sode, darže“

Priešmokyklinio ugdymo grupės (Ne)Žiniukai ugdytiniai šią savaitę nagrinėjo temą „Miške, sode, darže“. Dalijosi savo patirtimi bei įgijo naujų žinių. Klausėsi eilėraščių, dainelių, atliko kūrybinius darbus ir tyrinėjo. Skaičiavo, rūšiavo daržoves ir vaisius pagal formą, dydį, spalvą. Matavo, svėrė ir lygino. Dalijosi patirtimi apie mėgstamiausius vaisius ir daržoves. Smagiai leido laiką ir įgijo žinių apie vaisių ir daržovių naudą.

KONKURSAI

Mano ateities pasaulis

Vaikų pyragai kvepia kitaip

Priešmokyklinio ugdymo grupės ,,(Ne)Žiniukai“ (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Neringa Kirkliauskienė) ugdytiniai dalyvauja respublikinėje priešmokyklinio ugdymo pedagogų ir jų ugdytinių kūrybinės inžinerijos konkurse – parodoje ,,Vaikų pyragai kvepia kitaip“. Šios veiklos uždaviniai – skatinti vaikus konstruoti, kūrybiškai spręsti problemas ir bendradarbiauti grupėse. Pasigėrėkite vaikų sukurtais spalvotais trapučiais ir pyragėliais.

Neringa Kirkliauskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content