OPKUS

Bal 12, 2021

Olweus programos kokybės užtikrinimo sistema (OPKUS)

Olweus – viena iš veiksmingiausių patyčių prevencijos programų pasaulyje. Panemunės progimnazija nuo 2009 metų dalyvauja Olweus programoje. 2021 metais progimnazijai suteiktas „Olweus mokyklos“ vardas. Tai reiškia, kad ugdymo įstaigoje didelis dėmesys skiriamas patyčių prevencijai. Laikomasi visų prieš patyčias nukreiptų principų, atitinkančių Olweus programos standartą. Programos tikslas – užtikrinti nuoseklų progimnazijos bendruomenės pasitikėjimo ir bendravimo bei bendradarbiavimo kultūros puoselėjimą. Per programos vykdymo laikotarpį pasiekti geri rezultatai.
Apklausos duomenys (2021 m. lapkričio mėn.) rodo, kad mokiniai, kurie per paskutinius keletą mėnesių mokykloje patyrė patyčias, apie tai linkę informuoti savo tėvus/globėjus. Kviečiame informuoti progimnazijos administraciją arba anonimiškai rašyti apie patiriamas ar pastebėtas patyčias „PATYČIŲ DĖŽUTĖJE“. Ją rasite progimnazijos interneto svetainėje, adresu: https://patyciudezute.panemune.alytus.lm.lt/

Patyčios – kas tai? Patyčios (angl. bullying) – tai tyčinis, pasikartojantis, agresyvus bendraamžių elgesys, nukreiptas į silpnesnį vaiką, siekiant jam sukelti fizinį arba emocinį skausmą.

Patyčių prevencijos valandėlė

Patyčių prevencijos valandėlėje 3a klasės mokiniai nuotoliniu būdu bendravo su Alytaus apskrities VPK vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja Laura Svolkinaite. Valandėlės metu prisiminė, kas yra patyčios, į ką kreiptis pagalbos patyčių metu, kokia atsakomybė laukia besityčiojančių.

Irma Jauneikienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Naujų darbuotojų mokymai

2022 metų kovo 4 dieną vyko naujų darbuotojų mokymai. Juos organizavo Olweus patyčių prevencijos programos instruktorė Laima Stankevičienė. Mokymų metu aptarta, kas yra patyčios, pristatyti Olweus patyčių prevencijos programos tikslai ir komponentai, analizuota, kokiais būdais pasireiškia patyčios, kokiais lygmenimis vykdoma prevencija, pristatyta 4 prieš patyčias nukreiptos taisyklės ir suaugusiųjų elgesys pastebėjus patyčias bei kita.

Irma Jauneikienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Saugesnio interneto savaitės veiklos

Saugesnio interneto savaitė – tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje.
Mokiniai informacinių technologijų pamokų metu diskutavo, dalijosi asmenine patirtimi apie privatumo internete klausimus, asmens duomenų apsaugą, nuotraukų talpinimą internete, patyčias socialiniuose tinkluose, apsipirkimą internete. 5-7 klasių mokiniai kūrė savo autoportretus ir pirštų atspaudus, sprendė draugiško interneto klausimus, žiūrėjo vaizdo įrašus.

Vita Marcinkevičienė, vyr. informacinių technologijų mokytoja

Draugiškas internetas

4a klasės mokiniai dalyvavo ,,Saugesnio interneto savaitė 2022“ veiklose. Jie žiūrėjo filmą ,,Policijos parengtas informacinis filmukas apie saugumą internete“, kūrė taisykles ,,Saugus elgesys virtualiose erdvėse“, mokyklos vidiniame kiemelyje piešė simbolį ,,Draugiškas internetas“.

Asta Šarkelienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė